Sabah uyandırma problemi, krese hazırlık?

ikicocukannesi soruyor: 2

ablanın kresinde bir problem cıktı. onceleri servisi sabah 8.30'da geliyordu. ablada servis gelene kadar kalkmıs, ustunu degistirmis ve sutunu icmis oluyordu.

bir haftadır servis 7.45 - 7.55 arası geliyor ve abla uyanmamıs ve sabah sutunude icmemis oluyor. ogretmeni ustunu kreste degistiriyor hatta! sebep; baska bir ogrencinin uzak mesafeden gelmek zorunda olusu. anne baba ayrılmıs, kres anneye bu anlamda destek oluyor lakin olan da benim yavruma oluyor. kres yoneticisi boyle bir hafta deneyelim diye rica etti bende ayak uydurur diye kabul ettim. diger secenek servisin herkesten sonra ablayı alması. bu durumda da abla kreste saaat 9.30-10 civarı olacak ve kahvaltıyı kacıracak. ne yapacagımı sasırdım!

siz olsanız ne yapardınız, ozellikle krese gidenler; kac gibi cocukları evden cıkıyor fikir edinmem icin yazar mısınız? ne onerirsiniz? ne yapmalı erken kaldırıp yollamalı mı, yoksa gec gonderip kahvaltıya mı bir cozum bulmalı?

imza: saskın ikicocukannesi:)

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


alkan

bizim kız sabah 7-7:15 arası kendisi uyanıp, beni uyandırıyor (en büyük dileğim 8'e kadar uyuması bu arada!). ben kalkabilirsem hazırlanıp çıkıyoruz, 8:30 gibi kreşteyiz.

geç gitmesinde sizin için sorun yoksa, en son ablayı alsın, kreş de kahvaltıyı uzatsın abla için. siz de kreş yöneticisinden kahvaltıyı uzatmasını rica edersiniz :) bizim kreşte kahvaltı 9-10 arası. 10'da gitse bile kahvaltı veriyorlar.

bu arada ablanın serviste geçirdiği süre hangisinde daha kısa ise o da tercih edilebilir.


ikicocukannesi

halettik sonunda alkan,
dun eve gidince gunluk iletisim formuna not dusmusler, sabah 8,30 gibi alacagız diye,
az once gorustum, bundan sonra hep boyle olacak cift servis yapacagız dedi yonetici,
cok sevindim.

bıcırıga selam ediyorum, demek babayı uyandırıyor, aferin ona. zihnimde canlandırdım, bayıldımmm. ne hos:)

hoscakalın.Cevaplamak için Üye ol