hamilelikte yatma ve uyuma sorunu

Tunam10 soruyor: 7

Ben ne sırt üstü ne de yan çok rahat yatabiliyorum. Aslında sürekli dönmek zorunda kalıyorum. Uyuyasaya kadar belli bir şekilde uzun süre yatamıyorum çünkü belim sırtım ağrımaya başlıyor. Uykuya dalmak artık daha da zaman alıyor. Bir de üstüne oğluşum bütün gün uslu uslu durup gece yatınca karnımı tekmeleye başlıyor. Acaba o da mı rahatsız oluyor diye düşünmüyor değilim:) Şu an çok dayanılmaz değil ama tecrübeli kişilerden duyduğum kadarıyla bu şikayet karnın büyümesiyle her geçen gün artıyormuş. Böyle bir sorun yaşadınız mı? Nasıl çözdünüz? 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ikicocukannesi

yastıgımı yukseltmis,
bacak arama minder koymus,
sola donerek uyumaya calısmıstım...

son bir ay bende cok sıkıntı yasadım gobisten oturu. gobis buyudukce uyumak guclesiyor...

saglıkla dussun karnınızdan memelerinize yavrularınız,
hoscakalın.


yasemin_ekin

bacak arama minder koyduğumda ben rahat edememmistim ama bir ara  hatırlıyorum her tarafımda bir yastık vardı. En uygun pozisyonu yine siz bulacaksınız. Benim bir avantajım ben hamile olmadan önce de sol tarafımda, cenin pozisyonunu alarak uyurdum, hamileliğimde de öyle uyumaya devam ettim.


ETA

Hep sol yan yatışı öneriyor doktorlar çünkü bebeğe max.kan akışı sağlıyormuş. Ben hiç sol yan yatamamıştım.Yatış pozisyonunuzu bir sürü yastık desteğiyle kolaylaştırmaya çalışın. Benim 4 yastığım vardı.Doğum yaklaştıkça daha da zorlaşıyor tabi ama bence bunlar bile güzel birer anı :))


Sophia

Ayni sorunlar bende de oluyor, o yuzden yataga girdigimde cok uykum yoksa kitap okuyorum iyice uykum gelsin ve pozisyonumu farketmeden uykuya dalayim diye, yada oncesinden yoga yapiyorum. Yoga cok rahatlatiyor. Cift yastikla yatiyorum. Yatarken hep sol tarafima kivirilip yatiyorum ama uyandigimda kendimi sirtustu yatarken buluyorum.


BlogcuAnne

35. haftayı bitirdim ve uyku sorunum had safhada (şu an saat sabah 5 buçuk ve ben buralardayım)

Yastık benim de tek çaremdi. Boyum kadar bir yastığım var, bacaklarımın arasına ve karnımın altına koymadan yatamıyorum.

Ancak şu da bir gerçek, son zamanlarda uyku gerçekten sorun oluyor, ki iyi de oluyor, başka türlü ilk zamanlardaki uykusuzluğa alışmak mümkün olmazdı.


kelebek

ben 6 yastıkla yatıyordum:)  allah yardımcınız olsun çok zor:)) son ay iyice ağırlaşacak..


pyazar

35 haftalığım ve tosun gibi uyuyom :) hamilelikten önce hiç bu kadar uyumazdım..Cevaplamak için Üye ol