Bebek Eğitimi

ane53_67 soruyor: 4

bebeğim 7 aylık yürüteçte yürüyor ama bunun saglıklı olmadıgını duydum ayakların çaprazlaşma riski varmış fakat bebegim emeklemiyor BU AYDA EMEKLEMEMESİ DOGAL MI? YÜRÜTEÇ HAKKINDA FİKİRLERİNİZ (NE ZAMAN YADA KULLANILMASI DOGRU MU?) 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


anneyazar

Elbette 7 ay çok geç değil hiç emeklemeden yürümeye geçen bebekler olduğunu da duyuyoruz ama yinede bu durumda kesinlikle bir çocuk doktorundan tavsiye almakta fayda var. Yürüteç bizim dr'u muzun asla önermediği bir şeydi. Bence kullanmamalısınız. 


jildando

Emeklemek için gec kalmamış daha. Benim kızım 10,5 aylıkken oğlumda 8 aylıkken emekledi. her çocuğa göre değişir bu durum. Ama ben sizin yerinizde olsam yürüteç kullanmazdım. Bizim doktorumuzda kesinlikle tavsiye etmiyor. Onun yerine ilk arabam gibi iterek ilerleyebileceği ürünler alabilirsiniz.


sahara

Bizde birkaç güne 8 aylık olacağız ama emekleme belirtisi bile yok:))Yürüteç hususunda bizde bacakların yamuk olmasıyla ilgili şeyler duymuştuk bu sebeble ben kesinlikle almadım.Sizde pek kullanmasanız iyi olur aslında.


ane53_67

herkese teşekkür ederim yürüteç kullanmıycam dediğiniz giibi emeklemesinde sabırsızlık yapıyorum galiba herşeyin hayrlısı tekrar saolun...Cevaplamak için Üye ol