Bebeğinizin cildini nemlendirmek için hangi ürünü kullanıyorsunuz?

egebebekk soruyor: 10

Merhabalar,
bebişlerimizin hassas ciltlerini banyodan sonra nemlendirmek için piyasada bir sürü krem ya da bebek yağları var. Fakat biliyoruz ki hepsi bir şekilde kimyasal maddeler içeriyor ve bu maddeler cilt tarafından emiliyor. Tavsiye edebileceğiniz doğal, nispeten zararsız ürünler ya da bizim kendi hazırlayabileceğimiz karışımlar var mı?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


ozlemdevrim

mustela stelatopia...


gokkusagim

mothercare hiç bir ürününü kullanma,kuruluk ve döküntü yapıyo, aklında olsun.

bende öneriler üzerine mustela deneyeceğim.şimdilik johnson losyonun bitmesini bekliyorum...


umutyigit

oğlumun cildi çok kuru.
avene trixera bildiğimiz nemlendirici çok memnun kaldım.
bir de doktorumuz bioderm atodermi önerdi ama o iyi gelmedi.

piyasada çocuklar için bir çok kokusuz ürün var. eczaneden veya doktorunuzdan yardım isteyebilrisiniz.


gesnur

doğduğundan beri hiç nemlendirici kullanmadım. her banyo sonrası saf zeytinyağı ile masaj yaptım tüm vücuduna.daha hiç pişik olmadı çok şükür kuruluk da olmadı.


iflah_olmaz

ben hiç krem,losyon,zeytinyağı vb.kullanmadım.sebamed sabun ve şampunınıı kullanıyorum banyodada.poposu kızarırsada hametan sürerim.

 Uk_Den

Aveeno krem vermisti doktoru.


Elif_Ezel

trukid in nemlendiricisini kullanıyorum


ferideli

Bepanthen merhem , çok şükür şimdiye kadar ne pişik olduk ne başka birsey.. Vücudu icinde gerekli olduğu zamanlar yine onu sürdüm ama sürekli olarak kış bebeği oldugundan banyodan sonra tüm vücuduna biraz bebe yağı yeterli oluyordu.. Bu sıcaklarda hicbirsey kullanmıyoruz bol bol banyo :)_shushu

Bende kimyasallardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışan biri olarak hiç bir nemlendirici kullanmadım,bir ara cildinde bölgesel kuruluklar oldu,o zaman zeytin yağı ve badem yağı kullandım,daha çok su içirdim.Çünkü cildin asıl içerden beslendiğine inanıyorum,yanlış hatırlamıyorsam yabancı bir cilt uzmanı,dışardan sürülen şeylerin ancak bir kaç kat içeri ulaşacağını cildin içerden beslenmesi gerektiğini,ama milyon dolarlık bir krem sektörü olduğunu söylemişti.


LeGaBeBe

zeytin sütü kullanıyorumCevaplamak için Üye ol