kilosu normalmi

dila soruyor: 7

kuzum yeni 4 aylık oldu. kilosu 6.buçuk kilo.anne sütü alıyor ama fazla emmiyor 5dakika anca emiyor oda 3 .4.saatte bir.emse annenin sütü var ama emmiyor.doktor mama verelim dedi annenin sütü burnuna kokardır ondan emmez dedi süt koksa bence hiç emmez sizce kilosu normalmi dogdugunda 3 kilo750gr idi mamaya başlasakmı.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


wonderwoman

Kilosu gayet iyi bence. Emen cocuga neden mama onerisinde bulunuyor ki bu doktorlar? 4 aylik bir bebek emmeden 3,4 saat dayanabilir. Emzirme surenizi biraz daha arttirmaya calisin sadece.Ayrica bebekler annelerinin sutlerinin kokusunu sever, burnuna kokmak ne demek? Eger randiman alamazsaniz biraz emzirin, biraz da sagip biberonla verin. Ama sutunuz varken ve bebeginizin kilosu gayet normalken mamaya baslamak yanlis bence.


ediluj

Yani kilosu çok normal,Bende doktorum ama hekiminizin görüşü çok ilginçmiş,ilk kez duyuyorum süt burnuna kokar nedemek!!??Türk pediatri derneği vede sağlık bakanlığının önerdiği ilk altı ay sadece anne sütü(tabi bebeğin gelişiminde sıkıntı yoksa)4. ayda etrafla ilgili olmaya başlıyorlar,ayrıca çene kasları geliştiği için daha az zamanda daha fazla süt emebiliyorlar.Sizin içinizde mama vermeye elvermemiş,aklınıza yatmamış zaten..
sevgilerimle..


honeygirl

tüm yazılanlara katılıyorum sütün varsa emzirmeyi bırakma, kilosu gayet uygun bu süt kokar tabirini ben de anlamadım.
Benim kızım da 3 ay 3 günlük 3.590 doğmuştu. Şimdi 5.230 yanii aynı aylarda olan bebeklere bakınca kiloları 6 larda ilk ay sadece 1 e yakın almıştı toplamda çok az aldı, doktor mama dedi, potansiyeli bize göre anne-babaya göre-azmış, ne yapacağımı bilmiyorum ben de. Hala mama vermedik, anne sütüne devam İnşallah kuzularımız yeterince alırlar sütlerini.


derinuray

honeygirl size tavsiyem hemen mama vermeden sütünüz varsa devam edin ben o hatayı yaptım 4. ayında kızım 300 gr aldı doktor mama verin dedi ben de bir panikle mama vermeye başladım çünkü çok üzülmüştüm sütüm ile besleyemiyorum aç kalıyor sanmıştım oysa hata yapmışım şimdi meme emmeyi kesti sağıp veriyorum tabi mama takviyesi oluyor siz bu hatayı yapmayın bir süre ısrarla emzirin çünkü bebeğiniz daha küçük


dila

sağolun arkadaşlar dün nerdeyse mamaya başlayacaktık acaba açmı kalıyor diye az emince anneyide üzüyor mız mız süte devam.iyiki böyle bir siteyi kurmuşlar insan bişeyleri paylaşınca rahatlıyor.


ediluj

Birde emzirdikten sonra kalan sütü pompa ile sağıp saklayabilir sonrasında mızmızlandığı zaman iyi doymadığını düşündüğünüz zaman verebilirsiniz..


honeygirl

teşekkür ederim derinuray emzirmeye ısrarla devam ediyorum öyleyse umarım kilo alır haftada 100 gr alıyor benim kız üzülüyorum ama, boyuna gidiyor aldıkları galiba:)Cevaplamak için Üye ol