Oto koltuğu seçimi

zynptrk soruyor: 7

Kızıma mama sandalyesi almak için e-bebek'e gidince, bir kampanya olduğunu gördüm. Römer'in araba koltuğunu alana, tam da benim istediğim mama sandalyesini hediye ediyorlar. Aslında bizim için daha erken araba koltuğu bakmak için ama nasılsa birkaç aya alınacak, kampanyayı kaçırmayayım alayım dedim ve araştırmaya başladım.

Nurturia sayesinde bir sürü şey öğrendim. Araba koltuğuyla ilgili tüm soruları okudum.. İsofix'in kesinlikle daha güvenli olduğu, kemerle bağlamada hata yapılabileceği söylenmiş.
Benim merak ettiğim şu, hatasız, eksiksiz yapılan bir kemer bağlantısında bile, isofixli koltuklar, yine de doğru bağlantılı bir kemerli koltuğa nazaran daha mı güvenli ??

Güvenlik söz konusu olduğunda para elbette mesele değil ama baktığım iki koltuk arasında 600 lira fark var. Biz koltuğu arabaya tak çıkart yapmayacağız, bir kez takarız orda kalır. Doğru montaj da yaptıktan sonra, yine de isofixli koltuktan daha mı güvensiz olur??

Bir de geriye dönük araba koltukları varmış..Bunu da sizler sayesinde öğrenmiş oldum. Daha güvenli olduğuna da aklım yattı ama birebir görüp incelemeden de alınmaz..

Karma imiş sanırım dağıtıcı firmanın adı. Firmayla irtibatı olan anneler, gidip koltukları görebileceğim bir ofis/mağaza var mı biliyorlar mıdır acaba??

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


perihan

Bildiğim kadarıyla ilk oto koltuklarının hepsi geriye dönük olarak bağlanıyor.


zynptrk

Şu an ana kucağını arabaya bağlı şekilde kullanıyoruz zaten. Ben bir sonraki grup oto koltuklarından bahsediyorum.


perihan

Ayşegül Irmak Yağmur isimli üye var, o bu konuya epey vakıftı, soruların içinde aratın, belki de vardır cevabı.


oko

bahsettiğiniz ters bağlanan koltuk konusunu ben de çok araştırmıştım oğluma ikinci koltuğunu bakarken. sonunda besafe x3 combi isofix aldık, 3 haftadır onu kullanıyoruz artık. türkiyeye getiren Karma ltd'in Esentepedeki ofisine gidip koltuğu orada inceledik biz de almadan önce, biraz irice olduğunu söylemeyelim, ya da anakucağından sonra bana öyle geldi. fiyatı 1200tl civarındaydı orada.
ben internette alışveriş sitelerinde 270£ civarında gördüğüm için aynı koltuğu, 1200tl bize pahalı geldi. yurtdışına gidip gelen bir tanıdıktan rica ettik, bizim için getirdi. koltuk ters bağlandığı için araç içinde fazla yer kaplıyor, Karma Ltd.'de özellikle bu konuda uyarıyorlar sizi, bazı küçük segmentteki araçlarda ön koltuk kullanılamıyormuş besafe'i ters olarak yerleştirince.


yaltuntas

Merhaba,

Biz yeni maxi cosi'nin family fix bazasını ve pebble oto koltuğunu aldık.  Pebble 0-13kg için sonrasında aynı bazayla pearl (9-18kg) oto koltuğuna geçebiliyorsunuz.  İlk olan zaten ters olarak yerleştiriliyor. Diğeri düz. İsofixli bazalarında oldukça pahalı olduğu göz önüne alınırsa bize mantıklı geldi. Kemerli olanlar bana zaten niyeyse hiç güven vermiyor. Bu arada ben almadan önce bayağı bir fiyat araştırması yaptım. Baby Group ithalatçı firma, ataşehir de ve Suadiye de mağazaları var ve en uygun fiyatı onlar veriyorlar. Sevgiler 


Aysegul_Yagmur_Irmak

Selam. Biz oğlanda anakucağında isofixli baza kullandık, çok da memnun kaldık (şimdi de kız kullanıyor-bknz. foto :)), o yüzden büyük oto koltuğunu da isofixli almaya karar verdik. Biz de Karma'ya getirttik oto koltuğumuzu, BeSafe izi combi x3 isofix, bir kere zorunlu olarak ileriye dönük kullandık çünkü ön koltuğa takmamız gerekti, başka şansımız yoktu (ön yolcu airbagi iptal ettik tabi). Koltuğu sadece fotolardan görerek sipariş ettik ama ben inanılmaz memnunum. 6-7 ay kadar polo gibi en küçük sınıftan bir arabada kullandık, bir sorun olmadı. Kızıma da aynısından alacağım. Yatışı çok iyi değil ama bu da geriye dönük olduğu için böyle bence. Uzun yola da çıktık, herhangi bir rahatsızlık olmadı, güzel güzel oturdu, uyudu oğlum. Tavsiye ederim. İstanbul'daysanız bizimkine ya da bu koltuğu kullanan diğer arkadaşlarınkine bakabilirsiniz. :) Çarpışma testlerinde dereceleri çok iyi.
Hemen bir foto ekliyorum.
Cevaplamak için Üye ol