Günlük süt miktarı - 2 yaş

serra77 soruyor: 7

Merhaba,

2 yasindaki kizima 24 saat icinde toplam 200 ml.sut veriyordum,fakat sanirim artik az geliyor,daha fazla istemeye basladi.bu arada istahi gayet yerinde,ac kalmiyor.

Sizin ayni yas grubundaki cocuklarinizin gunluk sut tuketimi ne kadar,acaba ben cokmu az veriyorum?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


ipekkusgoz

Biz 20 ay kadar sadece anne sütü ile gittik. 20 aydan sonra çocuk devam sütüne başladı. Günde 500 ml'yi geçirmemeye çalışıyorum. 2 yaş kontrolünde doktor normal süte geçebilirsin dedi. Keçi sütünü sordum, sırf keçi sütü verme folik asit eksikliği yapar dedi.Miktar olarak sormadım ama fazla içmesi taraftarı olmadığım için 500 ml'yi sınır koydum kendim.


ada11

Benimde kizim 2 yasinda gunde 2 kez 200ml devam sutu iciyor ama sut tek basina kalsiyum kaynagi degil gun icinde yenilen peynir ve yogurtta buna eklenmeli 1kibrit kutusundan biraz daha buyuk peynir yiyor mesela 1su bardagi kadarda yogurt yiyor gunluk kalsiyumu yeterince aliyor:)


serra77

Herkese tskr,kizimda yeterince peynir ve yogurt yiyor,300 ml.ye arttiracagim sutu 200ml.nin az olduguna karar verdim,devamli sut diye uyaniyor geceleri..


nilinmasali

ozlemada7,halen emziriyorum...


HANCAN

kahvaltı ve yatmadan önce iki kerede toplam 400 cc civarı içiyor. ama yoğurt ve peynir hiç yemiyor. bu kadar sütü içirmeyi başarana kadar benim emdiğim süt burnumdan geldi, o yüzden buna da şükür diyorum.


EmirPinar

oğlum günde 750 cc süt içiyor,geceleri 2 defa uyanıyor gece süt vermeyi bıraktırmak istiyorum ancak bu imkansız gibi:(


cnnp

Bir bardak içerse ne mutlu bana :) Akşam gelince ve gece emiyor ama ne kadar süt var bilmiyorum
Cevaplamak için Üye ol