Bilnet ortaokulu

yalut soruyor: 4

Selam herkese,
Okul arayışı içerisinde olduğumuz şu pandemi günlerinde herkese kolaylıklar diliyorum.
Ortaokul için Çayyolu civarinda tavsiye edebileceğiniz okullar var mı acaba?
Bilnet Okullarının ortaokulu hk bilginiz var mı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


simdiokulluolduk_

Bilnet okulları, velilerle ve öğrencilerle eşit mesafede bir ilişki geliştirmiyor, ücret politikası da oldukça dengesiz. Aynı sınıfta başarılı olup olmamasından bağımsız olarak birbirinin neredeyse yarı yarıya fark eden ücretlerle devam eden öğrenciler oluyor. Erken kayıt yaptırmak da bir dezavantaja dönüşüyor çünkü  daha sonra sırf okula öğrenci çekmek için dışarıdan çok düşük ücret karşılığı öğrenci transferi yapılıyor yine öğrencinin başarılı olup olmamasından bağımsız olarak. Gerçek ve ciddi bir sorun olduğu zaman üst yönetime ulaşmak imkansız, ancak yakın ilişki içinde oldukları veliler çok kolaylıkla ulaşabiliyorlar.  Kitaplar toplu paket halinde oldukça yüksek ücrete alınıyor, kitapların tek tek fiyatları belirtilmemiş oluyor, kıyafetler de piyasanın çok üstüne ücretlere satılıyor üstelik oldukça kalitesiz materyallerden yapılmış oluyor.

Akademik eğitim kısmında her şey kağıt üzerinde iyi ancak bir aksama olduğu zaman telafisi yapılmıyor. Örneğin, öğrenciler her hafta deneme sınavına giriyor geçmiş haftanın konularının öğrenilip öğrenilmediğini kontrol amaçlı. Sınavlardaki sorular, derslerde anlatılanlara göre çok daha zor oluyor.  Özellikle matematik dersinde telafiye yönelik bir şey (ek ders/etüt gibi) yapılmıyor, eksik kalan performansın ailenin ve öğrencinin kendisinin tamamlanması bekleniyor.  İngilizce bölümü ve ilkokul rehberlik servisi görece iyi işliyor. 

Seçiminizde kolaylıklar diliyorum


yalut

Teşekkürler detaylı yorumunuz ıcın,ing konusunda daha iyi olduklarını ben de duymustum.Tabi diğer faktorler de cok onemli huzur ve akademıka acıdan gelısme ıcın
Ortaokulunu tavsiye edebılecegınız bir okul var mı acaba?simdiokulluolduk_

Biz şehir değişikliği nedeniyle okuldan ayrıldık, oğlum suanda Sınav Kolejinde, tartışmasız biçimde çok daha oturmuş bir sistemi var ve kurum kültürü/ etik anlayışı daha yüksek.Ankara'da iken aklımızdaki okul, Angora Sınav Koleji ve Çayyolu  Bahçeşehir Koleji idi, Bahçeşehir'in yeni sınav sisteminde lgs başarısı bir hayli yüksek diye biliyorum.  Oğlum Sınav Koleji'nden ciddi bir indirim kazandığı için Sınav Kolejini tercih ettik. Alternatiflerimiz, Bahçeşehir ve Anabilim (Ankara'da yok bildiğim kadarıyla) idi, kolaylıklar diliyorum. 


hanifeuysal

yarı yarıya ücret farkı ne demek hangi mantıkla...hiç mi düşünmüyorlar bir şekilde ortaya çıkacak? hani çocuk bursludur onu bilemeyiz.Cevaplamak için Üye ol