Muhallebi sorunsalı

imi soruyor: 9

Doktorumuz ek gıdaya pirinci muhallebi ile başlamamızı önerdi. Ancak bebeğim zaten formülle beslendiği ve kilosu 500 gr civarında fazla olduğu icin elim bir türlü muhallebiye gitmiyor . Acaba pirinc yerine yulafli muhallebi ile başlamak daha mı iyi olur yoksa muhallebi olayi tamamen es mı geçilmeli??

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


esra_26

muhallebiye hiç gerek yok bencede mis gibi çorbalar dururken


olivia

Ek gıdaya pirincli muhallebi ile başlangıç diyen doktor kalmış demek.hayret ettim!


guneyda

alternatif muhallebiler deneyebilirsiniz, daha besleyici içerikleri olabilir. ben irmik ve yulafı karıştırıyorum azar azar, bazen 1 çay kaşığı kadar pirinç unu eklediğim oluyor ama sadece değişiklik olsun diye. irmikli yulaflı karışımı muhallebi kıvamına getirdikten sonra her gün farklı birşey katıyorum..mesela kuru kayısı, muz, elma,şeftali..vs..hepsini bir değil, yanlış anlaşılmasın. tatsız olursa biraz pekmez..benim bebeğim orta alt sınırda kilosu o nedenle sorun olmuyor..


esma2012

benim kizimda ayina göre biraz kilolu. doktorumuz muhallebi vermedi cünkü gereksiz kilo aldiriyormus. doktorunuz ek gida baslangici olarak muhallebimi verdi?guneyda

Bu arada doktorunuzu degistirmeyi de dusunmelisiniz belki... Ek gidaya meyve puresi, sonra sebze corbasi ve yogurtla baslanir kademeli olarak....cevremdeki herkesin de doktoru ayni seyi onerdi sadece bazilari siralamayi degistiriyor, sebzeyle baslatiyor mesela.. Hic muhallebiyle baslatan bilmiyorum.. Ben yukarda bahsettigim tahilli meyveli muhallebiyi ek gidaya gectikten 2 ay sonra falan bazen aksam ogunu olarak veriyorum...


kle

biz de 6.ayda yoğurt,meyve püresi akşamlarıda hipp in organik pirinçlisine başlamıştık.
Pirinç ununu bebekler çok rahat sindiriyorlar bu nedenle dr.lar ilk başta pirinç ununu tavsiye ediyorlar.


gullika

Muhallebi hiç vermedim.Sebze çorbaları ve püreleri, meyve püreleri,yoğurt,yumurta sarısı başlangıç için uygun bence


Sanemm

Muhallebi hiç vermedim, bu sıcaklarda yoğurt, meyveli yoğurt, meyve püresi ile başlayabilirsiniz. Mesala üzüm anne sütüne en yakın meyvedir. Püresini suyunu içirebilirsiniz. Hatta zarını soyup yarım parça halinde ağzına da verebilrsiniz.


elfpnrckr

Arkadaşlar bu tarife gözatabilirsiniz. Sağlıklı bir muhallebi tarifi http://www.guncelanne.com/bebek-muhallebisi/


Cevaplamak için Üye ol