yatarken ne yese

MCA soruyor: 7

arkadaşlar kızım haftaya 6 aylık olacak ama ben henüz uyku meselesini çözebilmiş değilim. 3 saatte bir uyanıp emiyor. uyandığı zaman bazen uyumuyor da oynamak istiyor. tekrar uyutabilmem 2-3 saatimi alıyor. sütüm sanırım kızımı doyurmuyor, aptamil nite gece maması versem nasıl olur? yada daha doyurucu bişey? önerileriniz benim için çok kıymetli şimdiden tsk ediyorum

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


AOA

Merhabalar.. ek gıdaya gectikten sonra daha tok tutacak seyler verebilirsin muhallebi ya da kasik mamalari gibi.


MCA

@aoa ek gıdalara 5.ayda başladık yavaş yavaş. yalnız muhallebi yedirmek istemiyorum kof kilo yaptığını söylüyorlar. kızım zaten iri bir bebek sayılır. kaşık maması derken ne mesela?


MCA

.


MCA

.


fistikcik

Sütünüzün yetmedğini, doyurmadığını düşünmeyin. 4. ayda rüya gibi uyuyan bir bebek 6. ayda gece uyanmaya başlayabilir. Bunun sebebi ayrılık kaygısıdır. Anneden farklı bir birey olduğunu keşfeden bebek ayrılık kaygısı yaşamaya başlar. Ayrıca gelen dişleri de hesaba katmak lazım.

Bizim de uykularımız 6. ayda bozulmuştu. 7. ayda kızımın yediği bir akşam yemeğini yazayım : bir adet biber dolması (bir kaşık değil, bildiğiniz dolmadan bir adet), yoğurt, muz, tekrar yoğurt. Bir bebek için epey fazla değil mi ? O dönemde yine de uyanırdı ve uyutması çok zor olurdu. Uyanacak olan bebeğe uyumadan önce beton da yedirseniz uyanır.

Bu yüzden sütünüzün yetmedği düşüncesini unutun. Mamalardan medet ummayın Anne sütü hiç almayan ve sadece mamayla beslenen bebekler var. Onların da bazıları çok zor uyuyor ve sık sık uyanıyorlar. Aishwarya'nın bebeği istisna, o zaten bir "melek bebek" (Tracy Hogg'un deyişiyle).

Peki ne yapmalı diyeceksiniz ? Denemek istiyorsanız gece daha tok tutucu şeyler verebilirsiniz. Ama esas olarak bunun bir süreç olduğunu ve sıkıntısı neyse (ayrılık kaygısı, dişler, kaka yapamama, ek gıdaya alışma vs...) o geçtikten sonra düzeleceğini kabul etmek gerekiyor.


MCA

fıstıkcık cevabınız için tsk ederim. kızımın uykuları çok da kötü değildi. yine uzun uyumazdı ama emerken anında uyuyakalırdı 5.ayın başlarında grip oldu o ara düzen gitti ve geri gelmedi. diş yok. ayrılık kaygısını ilk defa sizden duydum, araştıracağım. eğer sıkıntımız bu kaygı ise daha ne kadar sürer?


MCA

.Cevaplamak için Üye ol