tuvalete başlama

incigulay soruyor: 1

http://www.e-bebek.com/klozet_adaptorleri_ve_oturak/le_bebe/royal_potty_egitici_muzikli_oturak/FNY-05358 bu mu daha iyi dir yoksa bildiğimiz oturak mı çok kararsızım siz hangisinden başladınız tualet eğitimine çok zorlu bir süreç olucak nasıl davranmam gerek bilmiyorum ben sakinim fakat babaaannesi bakıyor çok temizlik hastası nasıl yol izleyeceğim bilmiyorum

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


dinlebeni

 Tuvalet eğitimi bence biraz erken başlamalı ve bu eğitim sezdirmeden verilmeli.

kızıma 1 yaşında koltuk oturak ve çiş yapan bebek aldım. o bebeğe biberonla su içirip oturağa çişini yaptırdık, oturakta yemek yedi, onda kitap okuduk oyun oynadık o vazgeçilmez bir oyuncak oldu hiç çıplak oturtmadım oturağa böylece onu çok benimsedi.

 18 aylıktı bir sabah yanıma geldi anne çişim geldi dedi ilk defa böyle bir şey olmuştu hiç panik yapmadım tamam kızım gel dedim salondaki oturağı alıp banyoya götürdük bezini açtım oturdu ve çişini yaptı o gün bez macerası bitti ertesi gün gece bezinide istemedi bir hafta sabaha karşı uyandırıp çişe kaldırdım bir daha kaldırmadım. sonra fıscher price klozet oturak aldım bunu daha da çok sevdik. bu arada dışkıyı klozete döküp sifona basarken 1 ay boyunca güle güle kaka deyip arkasından el salladık :) 

 şu an 2,5 yaşında evde hala fıscher price oturağı kullanıyor hijyen açısından onu kullanmasnı tercih ediyorum ancak misafirliğe falan gidince hiç zorlanmadan klozet veya alaturka tuvalette kullanıyor...en korktuğum eğitim en kolay şekilde gerçekleşti bizim için..

 Cevaplamak için Üye ol