hamilelikte mantar sorunu

cymbelline soruyor: 7

Rutin kontrol için smear testi verdim. sonucunda mantar görüldü ve doktorum  tek dozluk gynocanesten fitil verdi. Hamilelik sırasında da olabileceği ve vucudun bağışıklığının azalacağını söylerek tek dozluk bu fitili verdi. acaba hamilelik sırasında da bu sorunla karşılaşan oldu mu? Fikirlerinizi merak ettim.
Not: bu arada hamile değilim, düşünüyorum:)

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


rana_defne

Hamile kaldıktan sonra benim vajinal akıntımda biraz artış oldu. Nemlenmeye ve bağışıklık düşüşüne bağlı olarak mantar sorunu hamilelikte artabiliyor, benim de çok ciddi olmamakla birlikte bir dönem olmuştu. Doktorumun verdiği kremi kullandıktan kısa bir süre sonra geçti.
Rahim ağzı zaten tıkalı olduğu için, bu tür hafif enfeksiyonların bebek üzerinde bir olumsuz etkisi yok, yani endişeye mahal yok! :))
Mademki düşünüyorsun, öyleyse en kısa zamanda seni de aramıza bekliyoruz cymbelline, sevgiler!


cymbelline

evet uzuuun bir süre kararsız kaldıktan sonra, şimdi istiyorum artık benim de bir yavrumun olmasını:)


Burcu

ben de planlı bir gebelik isteyerek 8 ay korunmayı bıkaktıktan sonra hamile kaldım.artık son zamanlarda ovulasyon tarihleri hesabı yapar olmuştum ve herşey normal olmasına rağmen bir türlü hamilelik gerçekleşmiyordu.rutin kontrolde mantar olduğum için fitil verdi dr. um ve hiç bebek falan düşünmedim o ay...veee hiç ummadığım anda hamile kaldım :))) o zaman ben de sormuştum fitil kullanmıştım diye bir zararı olmayacağını söylemişti dr.um..


ponticos

hamileyken kullansaydınız çok yanlış olurdu...olmamanız çok daha iyi olmuş...bu ürünler vagina içine uygulanan mantarı tedavi edici ürünlerdir...tek doz yeterli ise ne güzel ama mantar sık tekrarlayan bir hastalıktır...önlem için en hafif vakalarda bile  en az 3 doz uygulanmasıı tavsiye dilir dikkat etmelisiniz..


perihan

Doktorunuza söylediyseniz hamileymişiniz gibi kullanacağınız ilaçlar yazıyor. Geçen yaz başlangıç var deyip bir ilaç yazmıştı doktorum ve hamile bile olsam bir zararı olmayacağını söylemişti. Korunmadığınız sürece hamile olarak kabul ediliyorsunuz. Bol su içmeliymişiz, ayrıca mantar enfeksiyonu gaz yaparmış.


Tunam10

Ben de hamileyken çok hafif mantar sorunu yaşadım.
Bana da tek doz fitil vermişti doktor.
Denkdemirin dediği gibi çocuğa ulaşmıyor.
1-2 günde de geçti zaten.
Bildiğim kadarıyla a katogori bir ilaç.
Yani güvenle kullanılabilir.nisa06

ben de yaşadım mantar olayını.üstelik 3 kere tekrar etti.hem vajenden ilaç hem de sürülen ilaçlardan kullandım.bebek açısından bir sorun olmadı.hem hamilelikte bunların olması çok normalmiş.doktorum ayrıca tuvaletten sonra nemli kalmamsını sık sık çamaşır değiştirmemi tavsiye etti.sonra da geçti.Cevaplamak için Üye ol