Demir ilacını kullananlar

ben pek kullanmak istemiyorum ama kansızlık çıkar diyede korkuyorum sizler bebişlerinize verdiniz mi düzenli kullandınız mı ?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


m_eymen

Ben 4.ay itibarıyla başladım. Daha doğrusu sağlık ocağı hemşiresi verdi. Ferrum kullanıyoruz. Düzenli de kullanıyoruz. Ancak bu ay bir tahlil yaptırmak istiyorum. Eğer gerek yok derse artık kesmek istiyorum çünkü demirin fazlası da zarar. 


ferhunde79

Biz hiç kullanmadık, 4, 4.5 aylıkken kısa süren bir kabızlık yaşadık dr. erteledi. Sonrasında da kullanmadım ama kırmızı et, pekmez vb. güzel beslendi. Şimdilik çok şükür tahlillerde bir problemimiz olmadı hiç. 


berlindenbirseda

Biz de hic kullanmadik, bu memlekette (Almanya) rutin olarak verilmediginden. Kontrol icin kan tahlili de istenmediginden hic bakilmamisti kan degerlerine ta iki yasinda enfeksiyon nedeni ile yapilana kadar. Bir eksiklik de cikmamisti.

Yeterince kirmizi et (mümkünse yaninda C vitamini iceren bir besin ile, emilimi artiriyor cünkü, kiymali sebze corbasina portakal suyu kattirirlar burada mesela) yemesine dikkat etmekten baska hicbir sey yapmadim.


mineminem

Arkadaşlar demir ilacı kullanmadım ben 1 yasindan sonra test yaptirdim şükür sikinti cikmadi değerleri gayet normal.ben hergun bir kasik pekmez verdim 8. Aydan sonrada ceviz ve günde mutlaka 1 yumurta yiyordu. Demir ilacinda parapen var bilginizeCevaplamak için Üye ol