4 aylık kızımda pembemsi akıntı

gok_che_ren soruyor: 9

neden oldu bilemiyorum..kızımın vajeninde kırmızya dönük pembemsi bir akıntı oldu ..bezinde görünce şaşırdm..internettede elle tutulur bi bilgi yok..yarın doktora da gideceğim, normal mi bu durum, başına böyle bişey gelen var mı..

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Meryem_

Merhaba,

Ben de Ingilizce kaynaklara baktim. Dogumdan sonraki ilk haftalarda anneden bebege gecen hormonlar yuzunden vajinal akinti/kanama olmasi normalmis fakat ilerleyen aylarda enfeksiyon gibi ihtimaller soz konusu olabilirmis. Takip etmeli, ne kadar siklikla ve yogunlukla oluyor diye. Elbette doktora gostermeli.

Cok gecmis olsun simdiden.

Saglicakla :)


honeygirl

geçenlerde eşimin abisigildeydik bebeğin kakasının ishal mi normal diye nasıl ayırt edileceğini konuşurken, bir ara kakalı bezde kırmızı şeritler olursa önemliymiş dikkat etmek gerekir diye duyduğumu söylemiştim.
Eşimin abisi de kendi kızlarının bezinde de zamanında kırmızı akıntı olduğunu onu görünce korkulmaması gerektiğini söyledi böbrek büyüdüğü için olabiliyormuş, benim söylediğim idrarla ilgili ama vajinayla da ilgili olabilir mi bak bunu bilmiyorum. İnlşallah bir şey yoktur doktor en doğrusunu söyler canım, kaygılanma.


gok_che_ren

doktora gittim ve doktorum anne sütü emen kız bebeklerde bu gibi durumun normal olduğunu söyledi...idrarında yaz aylarında yoğunlaşmasından dolayı azalacağını bol su takviyesi yapmam gerektiğini söyledi..böyle bi durum yaşayan annler kaygılanmasın diye yazayım dedim...


loreena85

kum döküyo deniliyor cocuk susuz kaldıgında veya karnı doymadıgında olurmuş yaz aylarında görilen bişey bol bol su ve meyve verin gecmiş olsunruzgar_arhan

susuz kaldıklarından oluyormuş, oğlumun ilk haftasında bezinde biz de pembemsi lekeler görüp şoka girmiştik. Gecenin bir yarısı doktoru aradığımızı hatırlıyorum. İlk hafta anne sütü az geldiğinden hava da çok sıcak olduğundan susuz kalmış yavrucağız. İyice beslenmeye başlayınca 1-2 güne geçmişti


mantarsote

Bebeğim 6,5 aylık. Bugün bezinde pembemsi bir leke vardı. Doktorunu aradım. Tekrarlarsa gelin dedi. Bir kere olmasında bir sorun yok dedi. İçim rahat değil tabi, yarın şehirdışına çıkıyoruz, gittiğimiz yerde bir doktoru daha var, ona götüreceğim. Sanırım dediklerinizden olabilir, hava çok sıcak ve susuz kalmış olabilir. Fikir sahibi oldum sayenizde, teşekkürler.


gesnur

bizde de olmuştu gittik kum döküyordu bihmal etmeyin derim


mantarsote

idrar tahlili ile mi anladınız kum döktüğünü?


gesnur

evet pembemsi akıntı vardı ve aynı günlerde bezde klristalize şeyler buldum. sebepsiz ağlamaları vardı.sonra idrar tahlilinde çıktı.


Cevaplamak için Üye ol