Hem emzirmek hem de mama vermek

0zge soruyor: 7

2 aylık bir bebeğim var. Altını ıslatması kilosu anne sütünün yettiğini gösteriyor. Tabi nerdeyse bütün gün memedeyken ama sürekli huysuzluk ağlama.İstemeye istemeye mama verdim 90 cc yi bitirdi. Sadece geceleri emdiğinde doyduğunu anlıyorum gündüzleri memeden süt gelmeyince ağzından atıyor ağlıyor diğer göğsüme geçiyorum ordaki sütü bitirene kadar yine emiyor o da bitince basıyor çığlığı arkasından mama verdiğimde onuda bitiriyor.Gazı var da ondan mı atıyor diyorum hayır değil diğer memeye geçince ağlamıyor yok demek ki ve ben kızımın doyup doymadığını anlıyorum doymadıysa eli ağzında ağlıyor doyduysa yalancı emzik bile almak istemiyor. Şimdi sorum şu ben bu kadar emzirdiğim halde neden yetmiyor. Her yerde okuduğuma göre her annenin sütü bebeğine yetermiş benim ki neden doymuyor?

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


TATLI_CADI

büyüme atakları sırasında kalori ihtiyaçları daha fazla oluyor.mamayı reddetmiyorsa anne sütü atak esnasında yetmiyor olabilir. bkz. büyüme atakları:))


nilinmasali

evet atak dönemleride önemli bi durum sewiyorum onları:)


nilinmasali

evet atak dönemleride önemli bi durum sewiyorum onları:)


0zge

Şunu da mı yapmalıyım acaba bu durumda, süt akışı azalınca bebeğim emmiyor. Sağmalı mıyım ? Ama elle ve plastik pompayla çok az çıkarıyorum elektrikli falan alsam daha mı çok sağarım ?


FeyzaZ

bence mutlaka elektrikli almalısın. pompa çektikçe de süt artıyor. bende öyle oldu. hastane tipi pompalar kiralanabiliyor. bir ay kiralayıp deneyebilirsin de.


nilinmasali

esmacım,söyleki,emzirmediğim gecelerin sabahında süt birikmiş,göğüs şiş hatta kıyafetlerimin dışına çıkmış şekilde uyanıyordum,bide böyle bir durum var...


AyseHumeyraBence bebeğin altını ıslatması ve kaka yapması doyduğuna yeterli gösterge değil, oğlumda bunu yaşadım. Herşey normal görünürken ilk ay yeterli kilo alamayınca anladık ki sütüm gerçekten yetmiyormuş. Ki son 10 günde doymadığını hissedip mama takviyesi yapmış olmamıza rağmen az kilo almıştı. Sütümü artırmak için denemediği yol kalmayanlardanım. Maalesef olmayınca olmuyor. Zaten yediğim içtiğimle alakası yok benim sütümün. Uyku ve dinlenme ile arttı sadece. 
Cevaplamak için Üye ol