1 yaş sonrası günde 1 kere emzirmek yeter mi

Ozdenvezuzulari soruyor: 4

Merhabalar,
Ben çalışan bir anneyim.Sabahları çok erken evden çıktığım için oğlumu sabah emzirme şansım olmuyor.Özellikle 1 yaş sonrası gece beslenmesinin de doğru olmadığını biliyorum.Sadece gece yatarken emip uyuyor oğlum.Ama bu durumda sütüm çok azaldı.Sizce günde bir kere emmek onun için yeterli mi.Aynı durumda olan var mı?Sizler ne yapıyorsunuz.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CokBilmis

Benim kızım bir ara kendiliğinden günde tek sefere indirmişti. Bu aralar gene 2-3 sefere çıkardı.

1 yaşından sonra anne sütü besleyiciliği için  değil, bağıklık kuvvetlendirici olarak veriliyor. Bir de anne ile çocuk arasındaki güven bağını güçlendiriyor. Bence çocuğun bir sefer emmesi yeterli. Zaten çocuk bunu yeterli bulmasa, geceleri kalkıp isterdi muhakkak.

Ama siz kendinizi rahat hissetmiyorsanız iş yerinizde sağıp, ertesi gün sabah oğlunuza içirilmesini isteyebilirsiniz. Ama bence kendinizi bu kadar zorlamayın. 1 sene ememeyen çocuklar var neticede.


iremyavuzisik

emzirebildigimiz kadar bebegimiz emmeyi sevdigi kadar emzirmek en guzeli, en dogrusu da kendimizi iyi hissettigimiz kadar. emzirmek sevgimizden, gucumuzden ve her turlu dusuncelerimizi dogrudan vermek demektir, cok degerli bir donem..


nisa06

benimki de artık 2 kere emiyor gece emmesi sona erdi


Ozdenvezuzulari

Bugün doktor kontrolümüz vardı.Doktora da danıştım ne yapmam gerektiğini.Günde bir kere de olsa yeteceğini söyledi o da.Zaten sizlerin de dediği gibi besleyici değeri çok düşükmüş artık.Ben de yeterince emziremiyorum diye dertlenmemeye karar verdim.Günde 1 de olsa kar kardır:)Cevaplamak için Üye ol