nEsibe aydın'a anasınıfı veya ilkokula gönderen var mı?

ozgeraktas soruyor: 5

Merhaba. Nesibe aydın'ı çok beğendim ama yarış atı, aşırı ödev, fazla disiplin duyumları beni rahatsız ediyor. Çocuğunu buraya gönderen varsa yorum yazabilir mi lütfen?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


gulenozel

Cevapları takipteyim.


neval689

Biz geçen hafta bilgilendirme toplantısına katıldık, disiplinli bir okul olduğu belli oluyor, oğlumu değerlendirmeye de soktuk tamam dediler 5 yaş anaokulu için , ancak yeri bize çok uzak ve ders verme günleri varmış branş branş ders verdikleri doğruymuş ,


ozlemruzgar

Anaokulundan beri burada devam ediyor oğlum. Bu sene 4. Sınıfta. Disiplinli bir okul derken diğer okullarda okuyan çocuklarla nasıl farklar var bilmiyorum ama kurallar var. Ne mesela okula tel getirmek yasak, saçlar derli toplu olmalı. Çocuğun yapısına bağlı olarak kurallara uyma yada sıkılma olabilir. Biz bu konuda sorun yaşamadık. Fazla odev hiç olmadı. Genelde odev saatlerinde ödevlerini bitiriyorlar. Ödevler konusunda en sevdiğim yönü velinin yaptığını anladıkları hiçbir ödevi kabul etmiyorlar. Çocuk ne yapıyorsa onu istiyorlar. Aylık değerlendirme sınavları oluyor. Çocuğun eksiklerini tespit edip ona göre etüt veriyor öğretmenleri.ozellikle anaokulundan çok çok memnundum. Oğlumu çok iyi analiz ettiler. Kişiliğinin gelişmesinde çok güzel yönlendirdiler. Umitkoydeki nesibe aydina da 3 yaş icin kızımı yazdıracagim. Civardaki bütün kreş leri gezdim hiçbirisi nesibe aydin kadar içime sinmedi. Başka sorular olursa cevaplamaya çalışayım.


ozgeraktas

Çok teşekkürler cevaplar için. Ben de tanıtım gününden sonra görüşmeleri yaptım. yıldızdakine yazdırmaya karar verdim. mülakatını yaptırdık. çok beğendim. ödevler ve disiplin konusunda içimi rahatlattınız ozlemruzgar, teşekkür ederim.


zaganur

Okul iyi olmasına iyi ama yarış atı hikayesini yeni kavradım. Akademik başarı için sürekli ara sınavlar oluyor ve okul için bu ara sınavlar karne notundan daha önemli. Okul sürekli sınavla dışarıdan öğrenci çekiyor ve bu öğrenciler gerçekten ultra başarılı çocuklar. Hatta bence ara sınavların bir kısmına bu çocuklar daha okula başlamadan beraber giriyorlar. Örneğin okula giriş sınavlarına kendi öğrencilerini de sokuyor.Sonuç olarak sınavlarda kendi yetiştirdiği öğrenciler hep alt limite kayıyor ve öğrenci ve velilerde başarısız algısı oluşturuluyor. Alt limitte kalanlara da kendine gel yoksa kaydını yenilemem tarzı yaklaşım var.Cevaplamak için Üye ol