Kızımm!!

sevecen soruyor: 6

mrbalar nurtiriciler,sizin 4 aylık bebekleriniz eline dogru  birşeyler uzattıgınızda tutmaya çalışıyormu acaba? hareketleri ne durumda?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


nilinmasali

Neler yapabiliyordu çok ayrıntılı hatırlayamıyorum ama destekli oturtuyorduk kısa sürelerle,3,5 aylıkken biberonunu tutan bir fotografımız var,demekki biraz daha erken dönemdede tutabiliyormuş,motor gelişim her bebeğe göre farklılıklar gösterebilir


gokalpileseyrialem

Merhaba;
Hamilelik annelik ve bebek bakımı ile ilgili kendi tecrübelerimle yazdığım bir blogum var. 4 ay da yapabildiklerimiz belki size fikir verebilir. Diğer merak ettiklerinizi de bulabileceğinizi umuyorum sevgiler...
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/12/4-aylk-bebek-gelisimi-1-askn-baslangc.html
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/12/4-aylk-bebek-gelisimi-2.html
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/12/4-aylk-bebek-gelisimi-3.html


zuzummm

biz de 2 aylıkken cıngırak oyuncak vs tutturduk eline :) galiba bundan olsa gerek alısık tutmaya :) ama bazı bebeklerin farklı özelikleri ön plana cıkıyor. misal benim oğlum ayaklarının üzerine bastırıldığında durabiliyordu 3-4 aylıkken ama arkadasımın oğlu 1 ay sonra başladı.ama o da erken gülmeye filan başlamıstı.yani belli olmaz her an uzanıp tutabilir..

hattaaa bizim oğlan sol eliyle daha iyi yapıyo bu işleri sağı uzatırken hedef şaşabiliyor :)
gelişim kademelidir diyorlar ya aynen katılıyorum:)

oyuncak verin sık sık :)


shantaram

şuanda barış tam 4 ay 5 günlük eline uzattığım şeylere uzanıp tutup,kavrayıp ağzına götürebiliyor.fakat kısa bi süre sonra elini oynatırken ,yer değiştiriken düşürüyor.yani kavraması var ama tam kontrollü değil ve uzun süreli değil.fakat her bebek bu aşamaları farklı zamanlarda yaşayabilir diye biliyorum.


sevecen

teşşekkürler cevaplarınız için. benim kızımda yapıyor ayına uygun hareketleri şükür ama yinede sormak istedim.


eh_iste

4buçuk aylık oğlum;
Bilinçli tutmuyor.Sadece refleks olarak eline yaklaştırınca tutuyor bazen ağzına götürüyor bazen ona bile tenezzül etmiyor :) Herhangi birşeye uzanmıyor.
Derdi hep ayaklarıyla. Koşar gibi kıpır kıpır hareket ediyor, onada heyecanlanıyor :) Kafasını kaldırıyor, kalkmak dikilmek istiyor.
Son günlerde elleri oldğunuda farketti ellerine tuhaf tuhaf bakıyor ama işlevini tam algılayamadı :)Cevaplamak için Üye ol