Ağız içinde beyazlıklar

TuffGong soruyor: 9

11 aylık kızımın ağız içinde ve dilinde beyazlıklar olduğunu farkettim bugün.acıyormuş gibi durmuyor.aft olsa çok canı yanar. pamukcuk gibiler.sodayla silmeyi düşünüyorum.doğrumu yaparım? şehir dışındayız illaki bir doktora gitmemiz gerekir mi?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ece_g

Siz bilirsiniz ama bence dr a gerek yok biraz karbonatlı su yapıp bir tülbentle ağzının içini silin ya da emiyorsa memenizin ucuna bu karışımdan sürün


TuffGong

ilk aylarında yaşamadığımız bir sorunu şimdi yaşayınca şaşırdım doğrusu.büyük bebeklerde pek yaşanan bir sorun değil sanırım.neyle alakası olabilir acaba?


semertus

aynı sey bizimde basımıza geldi. önce dilinde hafif beyazlıklar vardı. gazlibez ve karbonatlı su ile temizledim. ama sabaha bütün ağzı bembeyaz olmustu. yanak içleri dahil. hemen dr götürdük. pamukçuk ve aft olmus dedi. yemek yiyemez ve canı çok yanar dedi. beslenmeyi engeller böyle durumlar. ilerlerse boğaza iner dedi.dentinox diye bir jel verdi. ağzını iyice temizledi. bende hergun 3 kere temizledim onlar gecene kadar. yemeklerden öncede o jeli ağzının icine surdum. simdi gecti. ama bu aylarda hiç görmedik dedi.sasırdı.bebekken hiç olmamıstı. yedikleri ağzında kalmıs biraz. bol su verip ağzını calkalatıyorum simdi,. yemeklerden sonra. umarım sizinkide hemen gecer. cünkü gerçekten acik yaraya dönüşüyor.sehirdısında olsanız bile bir dr gitmenizde fayda var. en azından hastaneye gidip gösterin derim.


AOA

Avuç içlerinde ve ayak tabanlarinda döküntü, kızarıklık var mı? Bu ara el-ağız-ayak hastalığı denen bir salgın var. zuzususam

Ben de soracaktım, ates ve dokuntu var mı diye, gecen hafta benim kızım da el-ayak-agiz hastaligina yakalandı. Virutik bı hastalık ve cok salgın. Dikkatli olun, agiz yarasi cok zor oluyor cocuklarda.


TuffGong

bugün daha iyi görünüyor gibi. el ve ayaklarında kızarıklık yok.yemek yemek istemiyor ama her zaman iştahsız olduğu için ağız yaralarının acıyıp acımadığınıda anlayamıyorum.bakmama da pek izin vermiyor.henüz hiç dişimiz yok bu arada.alakalı olduğunu düşünmüyorum ama belirtmemde fayda olabillir belki.


semertus

size yazdığım gibi . bizim gib olmussunuz.dr a danısıp o jeli alın isterseniz. o cok rahatlatıyor ve yemek yemeğe yeniden baslıyor. acıyordur cok. sizin ağzınızdada cıktığını düsünün acıyor kesinlikle. ağzını temiz tutmanız ve yemek yemesini engelleyecek unsuru ortadan kaldırmanızı  öneririm. cok gecmis olsun.


TuffGong

doktora gittik ve emdikten sonra su içmesi gerektiğini söyledi.bu ara gece emmelerimiz arttığı için oldu sanırım.mikostatin adlı bir ilaç önerdi.kendi doktorumuzda onayladı telefonda.büyük bebeklerde pamukçuk olabiliyormuş demekki, biz deneyimledik.teşekkürler yardımlarınız için :)


arseli

Karadut bulabilirseniz yada karadut pekmezi , çok iyi geldiğini biliyorum..Geçmiş olsun :)


Cevaplamak için Üye ol