ana okulu seciminde nelere dikkat etmek gerek?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


EsraEA

.


EsraEA

.


ikicocukannesi

- var var, aile birligi gibi bir olusum. lakin her anne baba cok ilgili olmayabiliyor, hazırlıklı olmanı salık veririm. biz bizim sınıftaki ikizlerin annesiyle iletisimdeyiz, fikir alısverisi yaparız aramızda...

- gunluk iletisim formu yolluyor bizim kres, bunun yanında sagolsun ogretmeni ek olarak da sevdigi oyunları, okudugu kitabı, arkadaslarıyla olan iliskisini detaylıyor.

-uyku konusunda yaklasım cift yonlu. ben buna cok takılmıstım. ilki uyku odaları ayrı, karyolalar var. baska bir odada. digeri sınıfı uyku odasına ceviriyorlar, uyku pedleri geliyor sınıfa. biz ikincisini sectik. sizinle aynı sebepten, olur da o gun uyumak istemedi, n'olacak bak dur yataga! canı sıkılmasın ve ozgurulugu kısıtlanmasın istedik. uyku ritueli zamanla olusuyor. 2 haftada duzene giriyor. kızımın saclarını ve sırtını oksuyor fahriye ogrt. beraber uzanıyorlar,,kızımda bes dakikaya uykuya geciyor. diger cocuklara ozenmek de faydalı oldu ama:)

- alıstırma gunu yapılmıyor. anne baslarda sınıfa ve krese dahil olmuyor. diger cocuklar ne olacak defneligunler? sınıfta bir anne goren cocuk cok etkileniyor, dolayısyla oyle degil baska bir metodla oluyor bu is. soyle ki;  ilk gun sadece oyun saatinde 1 saat, ikinci gun kahvaltıdan oyun saatine, ucuncu gun ogle yemegi orda, dorduncu gun ogle uykusu orda(ama uyumadan) besinci gun tum gun. bununla alakalı uyguladıgım pratik yontemleri yazarım fırsat bulunca...tam bir roman olur bizim kres macerası.

- klasik bir sistemle cocuk yetistirmiyorum, aktif bir ebeveynlik anlayısımız var. kendine guvenen, guclu, sosyla ve dısadonuk bir cocugum olsun istiyorum. bu baglamda alternatif secenekleri inceledim. montessori kısmen uyguladıgımız, waldrof da oyle. kres daha cok montessori'ci. fahriye ogret. sayesinde zaten ogrendim ilk italyan tıpcıyı:)

-kreste yedek kıyafetleri dolabı ve uyumadan once giydigi pijamaları var. ama kres olarak soyle bir anlayısa sahipler, cok da takdir ediyorum:) mesela yasgunlerinde sınırlamamız var 10 tl 'yi gecen hediye almak yasak. onun dısında bu yas grubu icin etkilesim az oldugundan kıyafet konusuna calısmamısım bak, bunu sonra dusunecegim. ama bizimde dolabımız kokoş. kresten sonra daha cok pantolonlara yoneldik ne yalan soyleyeyim:)

- aile piknigi ve yemegi oldu. pazar gunu. kendin pisir kendin ye'ye gittik, diger aileleri gorunce ufaktan sasırdım, ama yalnız degilim, dedim ya ikizlerin ailesi super:) 22 nisanda da 23 nisanı karsılama yemegi var:)))

-cantada bezi, yedekli kıyafeti, ve kriz anları icin favori oyuncagı var.

- kreste simdilik tek ayakkabısı var, yazın ciftlenecek.

- kreste aile kosesi ve herkesin ailesinin fotoları var ayrıca,

yazarım yine aklıma geldikce,,,

kolaylık, bol sans.falmarin

merhaba
ruhsatı olup olmadığına da mutlaka bakılmalı. biz kreş ararken bir çok kreşin ruhsatsız çalıştığını farketmiştik.Pranayama

Merhaba ikiçocukannesi,

Çocuğunuzun hangi kreşe gittiğini merak ettim. Paylaşabilir misiniz?

Defneligünler merhaba,

Ben de kreşte tatlı verilmesi olayına fena takılmış durumdaym. Biz de Alp'e tatlı vermiyoruz. Ama bakıyorum menülerde hep tatlı var:( E onlar yese bizimki bakacak mı? Bir ümit vermeyeni var mı diye arayıp duruyorum.. Siz de bulursanız böyle biryer yazın n'olur.

Bir de Neş'e Erberk'n kreşi (joyfull House) ile ilgili hiç bir yorum vs. göremedim. Bilen duyan var mı acaba? Ben bugün gittim görüşmeye hoşuma gitti.


jildando

Neşe Erberk in hangi subesine gittiniz? Ne yazık ki subeden subeye fark var.


Pranayama

Ataşehir'dekine.sagem

pardon nerde oturuyordunuz? ona göre de herkes bildiği okulları yazıp yardımcı olabilir :)


Pranayama

Ataşehir'de.Cevaplamak için Üye ol