TAM GÜN YUVAYA GİTME DURUMU

nisanin_annesi soruyor: 2

28 aylık kızım 3 aydır günde 2 saat oyun grubuna devam ediyordu, bu hafta yarım gün (8:00-13:00) kreşe başladı, benim isteğim bir kaç ay sonra da tam gün gitmesi. Bu ay sonunda bakıcımız bırakacak, diğer ay annem-babam gelecek ancak uzakta oturduklarından hafta içi bizde kalmak zorundalar. Yani annemler uzun süre bakamazlar. Sizce kaç ay yarım gün gittikten sonra tam güne hazır olur? Tabi çocuğa göre değişir ama tecrübelerinizden yaralanmak isterim.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Ozgeerdogan

Ben çalıştığım için kızım 30 aylıkken tam gün kreşe başladı.İlk gün yarım gün kaldı(ben idari odada bekledim, beni hiç görmedi), 2.gün  öğlen biz gayet iyiyiz siz yakınlarda dolaşabilirsiniz dediler.3 gün yalnız başına tam gün gitmeye başladı.İlk 2 hafta okula girerken diretti, şimdi alıştı.


ikicocukannesi

kızım tam gun basladı, alıstıra alıstıra. bir sıkıntı yasamadık. yaz tatili dolayısıyla simdi haftada iki gun'e indi. gun sayısını dusurunce ilk hafta sıkıntı yasadık, simdi o da duzene girdi.

demem o ki; cabuk adapte oluyorlar. icinizi rahat tutun. zatan uc aydır gidiyormus, yarın gun'e donmus, tam gunde sorun cıkartacagını sanmıyorum. bence bir hafta da adapte olacaktır. bir ay ya da aylarca beklemenize gerek yok diye dusunuyorum.Cevaplamak için Üye ol