Ayakta sallama

Ebru_A soruyor: 10

Henüz 37 günlük kızım, ananesi bizde kaldığı sürece ayakta salladı, şimdi alıştı, gece bile arada sallanmak istiyor, ben yalnız kaldığım zaman nasıl uyutucam diye kara kara düşünüyorum, daldığında yerine bırakınca 10 dakkada uyanıyor. Nasıl vazgeçirebilirim?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Ulku

sallama ve uykuyla ilgili acilan basliklara baktiniz mi?


Ebru_A

Baktım, ama diğer beşlıklarda en az 4-5 aylık bebeklerden bahsediliyor. Asıl merak ettiğim bu kadar erken dönemde alışır mı? Sıfırdan bir uyku alışkanlığı oluşturabilir miyim?


burcaksahin

Ebru bebegin daha cok kucuk :) Allah bagislasin. Bebeklerin ilk 4 ayi 4 veya 5 sefer rutine koydugun seylere cok kolay adapte oldugu donemdir. O yuzden bir kac gun deneyerek baska turlu alistirabilirsin. Tatli ve huzurlu uykular dilerim


melusina

ilk 3 aylık dönemde çok çok değişiyor uyku alışkanlıkları
pelin önceleri kucakta uyuyordu
sonra kollarımda hafifçe sallayark uyumaya başladı
ananesi ayakta sallamaya alıştırdı bazen öyle uyuyor
ama bu aralar özellikle gece uykusunu emerek istiyor ve memede uyuyor
biraz daha büyümesini bekliyorum ben kendi kendine uyuması için
çünkü gece gündüz ayrımını daha yeni oturtabildik
gece uyumaya iyice alışsın kendi kendine uyumayı da öğrenecek inşallah


06

biz bu konuda kötü bi örneğiz sanırım, 18 aylık ve hala ayakta uyuyor:(zeynep_bartu

kucağınıza alın, sıkı sıkı sarılın, evin içinde dolaşarak kulağına bir şarkı söyleyin (ben içinde kendi adının bol geçtiği bir şarkı uydurmuştum) ağlasa da bıkmadan aynı şeyi yapmaya çalışın, arada emzirin belki iyice uykusu gelince memede dalar (tabi memede uyutmak istemiyorsanız onu bilemem) zaten bu dönemlerde çabuk unutuyorlar 1-2 gün dişinizi sıkın derim. kolay gelsin, güle güle büyütün.


Ulku

surada bir alinti yapmistim.
keyfini bozmayin, henuz cok kucuk.


dennis

bence de bebeğin çok küçük daha alışmak için. benim kızım iki aylık olana kadar annem, vb. bilumum kişiler tarafından ayakta sallanarak uyudu. 2. ay sonunda evimize döndüğümüz ilk gece kendi odasında tek başına hiç sallanmadan kendi kendine uykuya daldı. çok dert etme şimdilik ama yine de tedbir olsun diye ne kadar erken vazgeçersen o kadar iyi olur derim :))wintrysu

merhaba,

aynı durumu ben de yaşadım. ananesi 40 ı çıkana kadar yanımızdaydı ve ayakta sallamya alıştırdı. yatağına bıraktığımız an uyanıyordu. ama kırkı çıktıktan sonra alışkanlığı değişti. yattığı yerde kendiliğinden uyumaya başladı ve böylece ayakta sallanmaya gerek kalmadı. şu anda da yattığı yerde uyuyor. 2 ayın geçmesini ebkleyin isterseniz.


Ebru_A

Cevap veren herkese çok teşekkürler, bugün kırkımız doluyor, umarım alışkanlığı değişir.


Cevaplamak için Üye ol