tavuğu hangi marka alıyorsunuz?

edamira soruyor: 4

tavuğu hangi marka alıyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


sevcanvet

veteriner hekim olmak zor iş herşeyi bilmek, tavuklara hormon verilmiyor ilk önce onu söyleyeyim, ama antibiyotik veriliyor belli bir süre, tavuk etini sağlıksız bulup kırmızı et yediren annelere söylemem gereken ise; bizim ülkemizde kasaplık yetiştirlip vakti gelince kasaba verilen hayvan o kadar az ki genelde damızlık olan hayvanlar hastalanır, tüm tedaviler uygulanır (yani nerdeyse piyasada ki tüm antibiyotikler üstünde denenir) en son iyileşmiyecek denildiğinde kesime yollanır :)) yani tavuk etinden fazla kimyasal alırsınız, en iyi et hangisimi, tabiki balık (özellikle deniz balığı ama hergünde balık mide bulandırır) ve hani adaklık kesilir gözünüzün önünde o koyunlar, ben koyunumu kesiyorum dolabıma koyuyorum ;))


sevcanvet

sorunun cevabına gelince uzun süredir piyasadan ayrıyım inanın bilmiyorum, ama şunu söylemem lazım köy tavuğu der dururuz ama artık köylülerde öğrenmiş ilaçları onlarda kullanıyor ama firmalardan daha bilinçsizce..


demirdilek

Kralların Tavuğu, %100 doğal gezen 90 günde kesilen bir tavuk. Tavsiye ederim.


duyguakarsu

Ben de Ankara'da TAVKO'dan alıyorum. Başka yerden güvenmediğim için asla tavuk almam. Geçen aldığım sanırım markası kralların tavuğu idi, iyiymiş gerçekten.
Cevaplamak için Üye ol