Geceleri süt içmek için sık sık kalkmak

Gocebe soruyor: 10

Oğlum saat 20.00- 21.00 arasında uyuyor. Fakat geceleri süt içmek için en az 5- 6 kez kalkıyor. Gündüz kahvaltı, yemek vs. onları da yiyor. Gece kalkmalarını nasıl azaltabilirim?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


ozguranne

Böyle durumlarda, ,

  • gündüz öğünlerini arttırmak, (böylece gece uyandığında aç olmadığını bilirsiniz)
  • uyandığında aç olmadığı için süt vermemek,
  • tercihen anne değil de babanın gece uyanmalarına gitmesini sağlamak öneriliyor.
Bir süre geçtikten sonra "geceleri meme yok hımm en iyisi ben uyuyayım" demesi bekleniyor. 


Gocebe

  • Her gün aynı iştahla yemek yemediğinden ben de ısrar etmiyorum. Öğün sayısı sizce ne kadar olmalı?
  •  Eşim uykusuz kalmasın diye gece uyandığında ağlatmadan hemen sütünü veriyorum. Başka ne yapabilirim?
  • Bu seçenek imkansız :)
Yardımlarınız için çok teşekkürler.


YesilAnne

oğlunuz kaç aylık?


ozguranne

Merhaba Mehtap,


Benim eşimin uyanması için, ya benim dürtmem ya da Ela'nın ciddi ciddi çok uzun ağlaması gerekiyor. İnsanlar bebek ağlamasına (anne hariç) büyük tolerans gösteriyorlar. Siz bilirsiniz tabi ama bence biraz ağlamasında sakınca yok.

Sizin yerinize babanın gitmesindeki mantık gece uyanmalarını sütle ilişkilendirmekten vazgeçmesi. Sizin yerinize başka biri gitse kafi. Kardeş, anne, arkadaş?

Kolay gelsin. Gece Boyu Uyumak diye bir kitap okuyorum. Bitince daha iyi fikirler verebilirim umarım.


Gocebe

Oğlum dokuz aylık.Anladığım kadarıyla aç olduğundan kalkmıyor ve yurt dışında olduğumuz için gece uyandığında benim yerime gidecek, yardım edecek kimse de yok. Haliyle uykusuz gecelere devam. :(sadeceanne

Merhaba,
Emzik, rezene çayı veya su vermeyi deneyebilirsiniz. Can da hala uyanıyor geceleri, bazen emzikle pışpış yapıp uyutabiliyorum tekrar.. Yeni yeni 5-6 kez uyanmaya başladıysa dişten şüphelenebilirsiniz?


mkv

bende bi ara uyandıgında su verip gece meme icin uyanma sayısını 1e indirmistim, ama sonra bi ara cok agır bi gribal enf. gecirdi. hicbisey yemedi, haliyle ana yuregi dayanamadı ve yine emzirmeye başladım geceleri, sonrasında da yine alışkanlık oldu geceleri kalkmalar. su anda yine başladı ve işe yarıyor. sen de bi dene istersen. ya da dişten oldugunu dusunuyosan bi gece agrıkesici verip deneyebilirsin, dişten ise agrı kesicinin etkisi ile en az 2-2.5 saat aralıksız uyur.kolay gelsin :)


Damla

Daha önce de birkaç soruya yazdım, 9-10 ay civarında hemen her bebek bir şekilde sık uyanmaya başlıyor ama nedenini umarım Nurturia sayesinde yakında çözeceğim :) . Ama açlık değil muhtemelen.

Bence de rezene, su deneyebilirsiniz, boş yere bu kadar gece beslemeye alıştırmayın bence çünkü gece beslenmesi gündüz iştahını keserek olayı kısır döngüye de sokuyor.Gocebe

Oğlum doğduğundan beri geceleri çok sık kalkıyor.  Dört dişi çıktı. Sorun diş ağrısı değil yani. Anladığım kadarıyla  süt ve uykuyu ilişkilendirmiş durumda . Bu yüzden emmeden uyumuyor. Emzik vermeyi tercih etmedik. Ama biberonla su vermeyi deneyeceğim. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.


ABIDE

Aynı problem bizde de var.Gündüz karnı çok iyi şekilde doyuyor.Akşam yatırmadan öncede karnını doyuruyorum ama nafile her gece mutlaka en az 4-5 kere kalkıp devam sütü içiyor.Bazı akşamlar babası bakıyor.Su verdiğim zaman içmiyor.Süt vermezsem de ağlamaya başlıyor sonra bizide uyutmuyor.Cevaplamak için Üye ol