Evde güvenlik

tugbat soruyor: 3

Evde guvenlik ile ilgili birkac sorum olacak:
1. Evde duvara asili su uzun IKEA aynalarimiz var. Ufaklik emekleyip onune gelip oynamayi seviyor ama korkum vurup dusurmesi. Kaldirilmali mi baska bir cozum var mi?
2. Elektrik duzeni evde iyi olmadigindan bircok yerde yerden uzatma kablosu geciyor. Uste cikarabilecegim bir yer yok. Ne yapmali? Su bebek citini onune koymak ise yarar mi?
3. Saksilari ne yapmak lazim? Yerde duran cicekler vs. var.
4. Kapilarla oynuyoruz. Su kapi stopperlarindan almak mi lazim?
http://www.e-bebek.com/evde_guvenlik_urunleri/dolchi/dolchi_kapi_durdurucu/XYZ-50947
  Baska alternatif var mi?
5. Buzdolabi kilidine gerek var mi?
6. Evde yine elektrik tertibati iyi olmadigindan elektrik carpmasini onleyici priz kapaklari http://www.e-bebek.com/evde_guvenlik_urunleri/dolchi/dolchi_elektrik_carpmasini_onleyici_priz_kapagi/XYZ-50945 gibi ise yarar mi?
7. En son olarak piyasada bir dolu marka var. Birbirine benziyorlar gibi internette. Tavsiye edebileceginiz? Yoksa herhangi biri isi gorur mu?
Tesekkurler

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


kedidirkedi

O aynadan bizde de var. Kızım çoook vurmustur eliyle ama kırılmadı cok şükür. Şefaf güvenlik bantlarından alıp yapıştırabilirsiniz kırılırsa parcalanmasın diye.

Buzdolabını 2 yaşını geçinceye kadar açamıyorlar merak etmeyin.

Çekmecelere maskeleme bandı tavsiye ederim. Hem sıkı tutuyor, hem de acıp kapatınca iz bırakmıyor.

Uzatma kablolarını mobilya arkalarına mümkün oldugunca, çok ortalıktaysa, koruma aparatlarından takın.

Saksılara dikkat! Çiçekleriniz zehirli cins olabilir. Topragındaki gübreler yendiği takdirde tehlikeli olabilir. Yerden kaldırmanız en iyisi.

Kapı stopperi istege baglı. Bizimki de cok oynuyordu ama hiç elini sıkıstırmadı. Çekmecelere dikkat edin. Stopperli degilse elini sıkıstırabilir.

 


aicha_hero

O aynadan bizdede var :) kafamda yuzbin tane senaryo yazdigim icin o aynalari cikardik


sPetek

veee tabiki o aynadan bizde de var.. :)) Daha henüz bişi yapmadık ama yakındır cimcimem ufaktan yaramazlıklara başladı :))Cevaplamak için Üye ol