çift taraflı telsiz

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ipekkusgoz

Benimkinde vardı, ama ben hiç kullanmadım.Kullanan oldu mu ben de merak ettim şimdi:)


nurus

merhaba..


ben hiç çift taraflı telsiz duymadım da görmedim de. bebek telsizi zaten tek taraflı olur.bebeğin sesi size gelecek,sizin ki ona gitmeyecek.diğer türlü olması tuhaf olurdu zaten.sizin sesiniz,gürültünüz niye gitsin ki bebeğe.

bebeğin ki ses verici parça,sizin ki alıcı parça olacak.fişe takıldıklarında  bebeğin odasında ki sesi size iletecek...

kayınvalidem kızımın  doğduğu ilk zamanlarda,uyurken,bizim telsizin olduğu yerde bize sürekli sus işareti yapıyordu.birgün ''anne ses bu odadan arkaya gimez,kapılar kapalı ''dedim.o da ''ee telsiz var ses gidiyorr''deyince bombayı patlatmış oldu. o da meğersem bizden sesin bebeğe gittiğini sanıyormuş :))


ipekkusgoz

Yok öyle değil nurus. Bunlarda bir düğme var, ona basarsan senin sesin bebeğe gidiyor.Tam telsiz mantığı yani. Uyandığını farkettiğinde yanına gitmeden sesini ona duyurarak tekrar uykuya geçişini ya da rahatlamasını sağlayabiliyorsun.


nurus

ah evet. bas konuş hali bizimkinde de var ama sadece basılı tutup konuşmak gerekiyor.sabitlenmiyor.o nedenle bebeğe sürekli seste gidememiş oluyor... 


fleez

çok gereksizmiş, kendimi düşünüyorum otrurma odasından yatak odasına telsizle pışpış dediğimi:) gülesim geliyor


ipekkusgoz

bence de gayet mantıklı ve ihtiyaç dahilinde kullanılabilir. Benim telsiz de o özellik olmasına rağmen ben kullanmadım ama kullanan olabilir niye olmasın ki .


fleez

ya ben yatak odasıyla oturduğumuz odanın yakınlığı için gülüyorum, ayrıca ben de kullandım telsiz, oldukça kaliteli olmasına rağmen ses bigarip geliyprdu, belki de çift taraflıydı bilemiyorum yurtdışından gelmişti anlayamamıştık, ama genel anlamda çok kullanamadım, beşiği hala bizim odamızda gündüz de misafir geldiğinde odasının kapısını kapattığım için kullanıyordum, yani eviniz küçükse çok da matah bişey değil bence çift taraflısıCevaplamak için Üye ol