Salincaktan nasil kurtulabilirim?

skirisa soruyor: 3

3 aylik oglum gazli doneminde(1 ayliktan 2 bucuk aylik olana kadar cok gazimiz vardi.) tavana asilan cingene salincagina bir alisti geceleri ozellikle besigine yatiramiyorum. Hemen uyaniyor. Sallanmadan uyusun diyorum ama olmuyor. Buyudukce salincaktanda duser diye endiseleniyorum ne yapabilirim. Lutfen paylasir misiniz ?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sahinur

benim oğlum nerdeyse 3 yaşında gündüzleri hala salıncağında uykuya dalar,sonra yatağına alırım.1,5yaşına dek gece uykusuna da salıncağında dalıyordu. sonra geceleri salıncaktan kendiliğinden vazgeçti.hamağı var ,istediğm yere götürebiliyorum bir sıkıntı olmuyor.1 yaşına dek gündüzleri hep salıncağında uyudu en rahat orada uyuyordu benim için de sorun olmadı.hamağın emniyet için bir kemeri var düşme sıkıntısı olmuyor yani..karışık yazdım kusura bakmayın ama bence salıncağında güzel uyuyorsa bırakın bir süre orada uyumaya devam etsin derim naçizane.


Ebru_A

Bence de hamak alın rahat edersiniz, düşme tehlikesi de olmaz, 1 yaş civarı bizimki sallanmaktan kendi kendine vazgeçmişti.


darkrakun

Bence 3 aylik bebegi nasil uyuyorsa oyle uyutun biraz buyudukce ve karninkn doydugundan emin oldugunuz zaman tracy hoggun yatir kaldır yontemini deneyin kesinlikle işe yariyor. Ben 10 kiloluk bebegi kolumda salladim 8. Aya kadar. Canima tak edince yatir kaldira basladim bi kac gun cok agladi ama alıştı. Kucukken yapamazdim. Siz hazir oldugunu hissedersiniz zatenCevaplamak için Üye ol