Yardıma ihtiyacım var...

river soruyor: 7

merhaba, benim sorunum ailesel..

 fikirlerinize ihtiyacım var zira kafam durmuş durumda,düşünemiyorum..!

  eşimle tartışma yaşadık.sorunumuz uzun süredir devam eden ilgisizliği biyerden patlak verdi.çok yorgun oluyor işten gelince falan filan..benim de surat aslmalarım derken klasik tartışma nedenleri..fakat tartışırken eşim sesini çok yükseltii ve öfkesine hakim olamayıp bkaç bişey kırdı.kızım da buna şahit oldu ve korktu.ben de o esnada kızım daha fazla korkmasın diye yukarıda oturan annemlere çıktım.annem beni ve kızımı öyle görünce aşağı indi ve eşime olmuyosa boşanın gidene dur demeyiz gibi şeyler söylemiş. sonra eşimle sakinleşince konuştuk yaptığından pişman olduğunu söyledi ve kızımızın korkmasına çok üzüldü.burda şimdilik sorun yok gibi ama asıl sorun annemin söylemiş olduğu kelimelere acayip takmış durumda evden taşınıcam deyip duruyo.acayip inatçıdır kafasına taktımı yapar,öldürsen vazgeçmez..anneme çok kızmış yapıcı değil de yıkıcı konuşuğu için.ama annem de o korku ve sinirle ağzına geleni söylemiş..ben de arada kalarak ne yapıcağımı kime nasıl davranıcağımı bilmiyorum. 
 yardımlarınıza ihtiyacım var..

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


asl22

olay çok taze anladığım kadarıyla...bence bi kaç gün sonra tekrar konuşup annenizin neden öyle davrandığını tekrar anlatın hatta kızınız üzerinden örneklendirin.sizde eşinize sorun bakalım; kızınız kucağında torunuzla kapınıza gelse o naparmış?annenizde de hata yok değil yangına körükle gitmişte, çok normal bence o ruh haliyle öyle davranması..bi de annenizle bu kadar yakın oturmanızın faydaları muhakkak vardır,taşınmanız halinde bunları yitiriceğinizi de eşinize hatırlatın...kolay gelsin umarım tez çözersiniz bu durumu


river

çok tşkr ederim asl22.evet dediğin gibi olay çok taze.ama eşim de bir o kadar inatçıdır.daha önceki olan olaylara yaklaşımlarından biliyorum..şimdiden ev bakmaya başlamış.gerçekten burda olmamızın avantajları fazlasıyla çok.hepsinin ötesinde annemin üzülmesine dayanamıyorum ve arada kalmak en zor şey.çok gerginim.


Cansu88

Ise ailr karisinca sorunlar cooook buyuyor tabi annede hakli ama az birazda geri duramiyorlar. Bence bi sure tatile cikin imkaniniz varsa birbirlerini gormesinler yada ikisini konusturun sorunlarini konusrak cozsunler sonucta arada kalan sizsiniz ikiside sizin icin birbirlerini hosgormeli


river

cevaplarınız için çok teşekkür ederim öncelikle.eşim taktı mı takan bi insan olduğu için nasıl davranıcağımı bilemiyorum.evet annem o an annellik içgüdüleriyle yanlış konuştu hatası olduğunun da farkında,zaten üzgün.hele ki de taşınacağımızı duyunca daha da üzüldü..eşim bu gün kaç kez aradı beni şurda da ev varmış falan diye..sakin olamıyor..abartıyor da abartıyor..ben sakin olmaya çalışıyorum ama ne diyeceğimi de bilemiyorum.tamam mı desem hayır taşınamayız mı desem ne desem,ne yapsam,ne etsem???deli olacağım..


Cansu88

Anneniz glip konussa sakinlesmezmi


momoveannesi

Yerinizde olsam: Şu kışı geçirelim derdim. ( Kafaya takınca daha çok üstüne gidince ters olabilir) Bu süreçte konunun üzerine gitmezdim. Annemede bir daha ilişkim ve eşimle ilgili hiç bir şey yansıtmazdım. Çünkü en çok onlar üzülüyor. Tabii bu benim düşüncem. Herşeyin hayırlısı. Belki taşınsanız bile farklı olabilir ilişkiniz. Birde kimseleri kırmadan halletmek lazım herşeyi, tamir etmek zor oluyor kırılınca.


tugba25

öncelikle sizin adınıza üzüldüğümü belirtmek isterim oldukça normal ve herkesin yaşayabileceği bir durumken ailenizin taraf olması durumu biraz gurur meselesi haline çevirmiş.eşinizin inatçı bir yapısı oldugundan bahsettıgınız için öyle anlaşılıyor ki taşınmayalım demekle çözülemeyecek bir durum,bence olayla alakası olmayan bir bahaneyle(örn kışın çok zor olacak yazı bekleyelım gıbı...) erteleme önerisinde bulunun,takdir edersiniz ki zaman en iyi ilaçtır sakinleşmek için ve inanıyorum ki zaman içerisinde sinirler yatışacak alınan kararın yanlış olduğu idrak edilecektir.

                                                                                       diliyorum ki  herşey istediğiniz gibi olur 
                                                                                                               saygılar....Cevaplamak için Üye ol