bebek bezi

semaysenur soruyor: 10

38.haftamdayım kızım 2900 gr.eşim bebek bezi 2numara almış .. bazı arkadaşlarından direk 2 numaradan başladığını okudum acaba 1numara alsammı aralarında çok fark varmı bilmiyorumki....:( siz nası kullandınız 1 numara kullananların bebekleri kaç kiloydu acaba ve nekadar süre kullandılar ??? sizce alıyımmı 1 numara ..yoksa gerek yokmu 2numarayla aralarında çok fark yoksa almama gerek yok diye düşündüm...ama sizinde fikrinizi almak isterim..

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


burcuveduru

bizimki 3710 gr. doğdu. 2 paket 1 numara premium care kullandık. bence 1 numaradan başlayın. biz 4000 gr. civarında bekliyorduk, doğduğunda bebeğinizin ne kadar da küçük olduğunu göreceksiniz:)


fraua

bebek bezi zaten çok çabuk tükenen bir şey olduğu için bence ikisinden de al için rahat olsun :) ama bebeğinin kilosuna göre, doğduğunda 1 numara olur rahatlıkla. en küçük bezler bile  5 kiloya kadar destekliyor. durununannesiteyze nin dediği gibi beklenenden daha ufak gelebilir bebişiniz. bana da doktor 3600 demişti 3 kilo doğdu :)  ilk hafta bi de zayıflıyolar biraz. 


Zumrut_Mert

bizimki 3300 dogdu 2aya kadar yenidogan huggies kullandık cok menmunduk,primayı hic sevmedim tashyo bi kez ve son aldım,prima premium ise arkadaşlar kullandıgında o icindeki jeliin cıkdıgnı soyleyince hic almadım sonra ise şu bimde satılan jenny willy var ondan kullanmana başladık fiyatına gore cok hemde cok iyi bi bez hic beklemiyodum mis gibide kokyo :) 


esma2012

bende dogumdan önce 2numarali bez almistim baktimki cok büyük geliyor hemencik 1numaralidan aldik kizim 3170gr dogudu ve biz 2hafta kullandik


sabihabade

kızım 3,5 dogdu biz direk 2 numaradan başladık. Sizin biraz küçük doğabilir bir paket 1 numara buludurun derim ben ama fazla almayı çabuk büyüyolar o dönemsumeyye

ben çoğu bezi denedim.. ben de ne alayım dıye bayagı dusunmustum.. 1 numarayı ben 1.5 ay kullandım.. 3.650 dogdu bebegım..
2 paket premıum care.. 1 paket molfix,1 paket huggies organıc, 1 pakette normal prıma kullandım 1 numarada.. 2 numaraya gecmeyı dusundum ılk paketten sonra cok torbalanıyordu bacak arasına.. huggıes organık dısında hepsınden memnun kaldım.. neden sevmedım? sıvı kakayı tasırmaya cok meyıllı... bır de bantları cok keskın geldı bana.. (3 numarada ıken de huggıes organık kullandım 2 paket.. ondan sonra bır daha da almam sanırım..) onun dısında hepsınden de memnun kaldım ben.  sımdı prıma yesıl paketlerden kullanıyorum.. ara sıra premıum care..
saglıkla dogsun bebegınız.. tatlı telaslar :)

***
bu arada nacizane 1 numaradan 2-3 tane saklayın :P ben oyuncak bebegıne baglar dıye hem de ne kadar kucukmus dıye gormek ıcın sakladım :) gecen gun bakınca cok sasırdım sımdı 4-4+ kullanıyoruz ve tuhaf bır duygu :)


PembeTavsanim

4230 gr dogdu kizim ve 1 paket 1 numara kullandik.


ema

Benim oğlum 4.140 gr doğdu bir paket 1 numara kullandım sonra 2 numara kullandım.En az 1 paket olsun 1 no fazla olmasın.Oğlumun  kilo alımı çok hızlı olduğu için çok stok yapmadım nolardan 2 ve 3 noyu çok az kullandım.4 numara kullanıyorum şimdi.hayırlı doğumlar diliyorum.nilinmasali

bende 1 numara bulundurunculardanım,zira kızım 3200 doğdu,7200 olana kadar 2 numara kullandık,bunda benim kızımın büyüdüğünü kabullenemememde etkiliydi tabii :),ama küçükte gelmiyordu 7 kiloluk kızıma 3-6 kg arası bez..


Sanemm

3,330 doğan bebeğimiz için biz ilk iki ay bir numara kullandık, 5. aya kadar iki numara, 8. aya kadar 3 numara, 8. aydan sonra dört numaraya geçtik.

Bezin büyük olmasına ılımlı bakmadım zira bacakarasına toplanması bebeğin ergonomisi için iyi değil bu nedenle tam beden bez kullanmaya dikkat ettik.Cevaplamak için Üye ol