Bildiğiniz en dandik bez markası??

CiciAnne soruyor: 10

Tuvalete alıştırma sürecinde Tracy Hogg'ın önerdiği  -önce ıslaklığı öğretmek- fikri bir iki pedagogdan daha duyunca çok mantıklı gelmeye başladı, fakat kullandığımız bez içinde ne kadar kalırsa kalsın rahatsız olmuyor Ada bey. Islaklığı hissedeceği bir bez arıyorum, biraz garip olacak ama, kötü bez önerisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


yuksel_

ıslaklığı hissetme, yapınca farkına varma kısmı çok doğru. ancak kötü bez değil de, alıştırma külotlarından alsan? çok işe yarıyorlar. mothercare'de var mesela. eminim başka markalar da vardır.


Saduman

artık bezlerin çoğu iyi sanırım,bizde o dönemde farklı markalar denedik olmadı en iyisi alıştırma kilotları,yani en azından biz öyle çözdük. kolay gelsin:)


Saduman

artık bezlerin çoğu iyi sanırım,bizde o dönemde farklı markalar denedik olmadı en iyisi alıştırma kilotları,yani en azından biz öyle çözdük. kolay gelsin:)


CiciAnne

onu da denedim ama pek faydası olmadı ki bizimkine. iki saatte bir değiştirdim-ki çoğunda açarken işedi :)) bir paket bezi öyle bitirdik, yine de şimdi ne kadar bırakırsan o kadar duruyor anlamadım rahatsız olması lazımdı halbuki.


CiciAnne

Tuvalet=Haz duygusunu Altıma yapmak = Rahatsızlık diye değiştirmeden başarıya ulaşmak çok zor diyordu okuduğum bir yazı...kader_eymen

alıştırma kilotlarınıda bütün yaz denedik ,ıslak kalsın ki rahatsız olsun diye... nafile  onlarlada ıslaklığı hisetmedi, fark etmedi bile...bende sadece-bezsiz olarak şortlarını, taytlarını giydiriyordum, yapıyordu ve yapıncada gössteriyor ve kaçıyordu, sanki değiştirmemi istiyordu...biz henüz aşamadık ama farkındayız herşeyin...gözlemlerimde 2 saat gibi aralıklarla yapan oğlum 1 saat içinde 6 kere çiş yapıp,her yaptığında "tüh" deyip üst baş değiştirttirirmi yoksa...
inatlaşmaya ve tutmaya başlayınca akışına bıraktık bir süre daha...


ekim_

belki daha erkendir onun için..biraz beklesen..


EmineKartal

alelade bir bez kullanabilirsiniz islakligi hissettirmek için. mesela bir tülbent. üstüne de normal bir külot giydirebilirsiniz. külot hem bezi tutar hem de külot giymek belki kendini büyümüs hissetmesine sebep olabilir.
Beyza 9 ayliktan beri tuvaleti kullaniyor. hala tam bezsiz döneme geçebilmis degiliz (çünkü çisini kaçirirsa veya söyler de yanindakiler farkina varamazsa çok üzülüyor) ama alistirma külodu da, tamamen bezsizligi de, bu yukarida bahsettigim tülbenti de kullandik biz. bence tülbent çok mantikli. hiçbir sey koymazsaniz da bu sefer her yer göl olabilir, tülbent ne de olsa biraz çekiyor çisi.
erken olup olmadigina siz çocugunuzu gözlemleyerek karar verebilirsiniz.
ama en önemlisi tuvalete/lazimliga oturmak konusunda asiri israrci olmamak lazim.
kolay gelsinCiciAnne

Ülkü, tuvaletini yaparken fark ediyor ve söylüyor, isteğim yapmadan önceye çekebilmek; sorun şu ki yaptıktan sonra rahatsız olmuyor kullandığı bez nedeniyle. Emici olmayan bir şey arayışım da bu yüzden zaten.

Bir de şöyle bir durum var blogda da yazdım ; http://birannedogdu.blogspot.com/p/tuvalete-alstrma-sureci.html

yani sanırım artık hazır.


ekim_

emineye ek: etrafın ıslanması riskini göze alamıyorsan eminenin söylediği tülbenti bebek bezinin içine koy,ıslak hissetsinCevaplamak için Üye ol