2 anaokulu arasında kaldım tercihim hangisi olmalı?

mesecina soruyor: 5

selam,
gezdiğim anaokulları arasında finale 2 yer kaldı. Birinde dahili kamera sistemi var, diğerinde yok. diğer özellikleri aşağı yukarı aynı ayrıca evime uzaklıkları da aynı. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Deniz06

Bence de kameralı.


ozdenin_oykusu

merhabalar.2 yıl önce getirilen bir yasa ile velilerin kamera ile okulları izlemesi engellenmişti.çocuklar lehine olsun diye (pedagojik sebepler falan ).pek çok okulda kamera var ama sadece yönetim izliyor.bir de kameranın çekmediği noktalar var.yani herşey olduğu giib gözünüzün önünde değil.bence hangi okula daha doğrusu hangi okuldaki çalışanlara ve öğretmnelere karşı içinizden güven duygusu geçtiyse onu seçmeleisiniz.bir d eokulun bahçesindne lavabosuna kadar her alanın ne kadar güvenli olduğu önemli.ben anaokulu öğretmeniyim,ama bunları bir ebveyn gözüyle söyledim


deryaduru

Okullarda kameranın olmasındansa eğitimcilerin güvenilir olması daha önemli evet kamera sadece belli noktaları çekiyor ve ses sistemide olmadığından varolan durumların farklı yansımaları oluyor o nedenle ben olsam sadece bana güven veren ve dolayısyla çocuğumu da sevecek ve güven verecek bir okulu tercih ederdim.


EsraEA

Mesecina, yuvalarda dışarıya açık kamera sistemini ben de onaylayamıyorum. Hem öğretmen hem veli için stres kaynağı. Hatta benim için açık kamera sistemi eleme sebebi bile olabilir. İyi niyetle bile olsa çocuklarımın bir başkası tarafından izlenmesi fikrine hiç ısınamadım. Bana göre doğru olan kapalı devre kamera sistemi. 
Biz de anaokulu açmayı planlıyoruz. Bizde de kapalı devre sistem olacak. Hem içeriden yönetimin göreceği şekilde hem de merkeze bağlı şekilde. (Küçük Şeyler'in şubesi olacağız)
O yüzden kamera sistemine çok takılma bence. Önemli olan öğretmenleri, senin içine hangisinin sindiği. Ve bence kızının kararı. Kızının hangisinde kendisini rahat, mutlu hissettiği...


TANOLCAN

Ben Kameralı olanını tercih etmiştim ancak onun kaldırıldığını biliyorum.kesinlikle evden izleme olanağınız varmı onu netleştirin birde öğretmenin ne kadarbir süredir o okulda olduğunu öğrenip ona göre biraraştırma yapın. çocuklarımızın o yaşta ihtiyacı olan sadece insan sevgisi ile davranılması.

 Cevaplamak için Üye ol