EPİDURAL SEZARYEN AKSİLİKLERİ YAŞAYANLAR BURAYA !

ipek_35 soruyor: 10

Epidüral sezaryenle doğum yaparken sizi tam uyuşturamadılar mı?acı çekerek doğummu yaptınız ?

Epidural sezaryenin rahat olduğunu duyduğum için yaklaşık 2 sene önce epidural ile doğum yaptım..Ne mi oldu... Olmaz olaydım.anestezi yapan dr.Ameliyathan ede epidural iğnesini vurduktan sonra yaklaşık 20,25 dak.içinde belden aşağını hissetmıyeceksin dedi.Fakat sol bacagıma hissizlik yayılıyordu ama sağ tarafımda tık yoktu..anestez imi yapan dr.a sol uyuşuyor ama sağ sanki uyuşmuyor dedıysemde -sana öyle geliyor dendi..bacaklarıma soğuk sıcak testi denen o testi yaptıklarında sol tarafımı hıc hıssetmememe rağmen sağ tarafımı hissedıyordum,dr.a hissedıyorum dedıysemde hala sana öyle gelıyor dendi..
Ameliyat başlayınca ne mi oldu..neşter soldan sağ tarafa kayarken,ben çığlıklar attım.acım varrrr diye gözümden yaşlar akarak bağırdım..doğum doktorum şaşkınlıkla anesteziste bağırdı-ne oluyor böyle diye..,ve epidural diye girdiğim doğumdan narkozu yiyerek çıktım  olurmuş böyle 100 'de 1'de olsa:(

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


barok

öff çok fenaymış allah kimseye yaşatmasın ...


Yasemina

en temizi genel anestezi, hicbirseyden haberin olmuyor şak diye çıkıyorsun... ben kendi adıma dogru olanı yaptıgıma eminim. Tabii doktor cok onemli. Ben doktorumun anlasmalı oldugu hastanede dogum yaptım, kendisi devlette calisiyordu, ben ozel muayenesine gidiyordum ama dogumu bashekimin ahbabi oldugu bir ozel hastanede yapptım. O kadar yi baktilar ki ben 2 gece daha kaldim evde bana boyle bakamazlar diye. Guzel anilarla hatirliyorum o gunleri... hastane sgk anlasmalı oldugu icin cok da komik bir fiyat odeyip cikmiştim.


Neslihan

Bana sakın uyuşmadan doğum demeyin. Çünkü 6 saatlik bi sancidan sonra beni apar topar sezeryana aldılar ve sonradan anestezistin söylediğine göre 5 dakika daha beklemek gerekiyormuş uyuşmak için. Ben uyuşmadan canlı canlı kesildim desem. O kadar kötüydüki yeteeeer nolur bitsin diye yalvardığımı hatırlıyorum. Eşim yanımdaydı aslında ve o da şoka girmişti sanırım. Doğumu başlattılar ve ben hiçbir şey söyleyemedim sadece bağirdiğimi hatirliyorum. Bana genel anestezi yapmadılar. Bütün kesilmeleri, dikilmeleri birebir hissettim. Sonrasında da depresyona girdim. Çok kötü bir doğum ve sonrası yaşadım. Kendimi toparlayabilmem 3 ayı aldı sanırım.


ipek_35

Neslihan...demekki bu konuda yalnız değilmişim.Ne diim yaşayan bilir !Sanada geçmişler olsun canım.


Kaymacina

Geçmiş olsun, tüylerim diken diken okudum. Epiduralimde hiç sorun yaşamadım ben duyunca şaşırıyorum böyle şeyleri.ADA

Merhaba,

Size çok geçmiş olsun , çok zor birşey yaşadığınız.

Ben epidudüralli normal doğuma girdim. Fakat epidural tutmadı .... 1000 de 1 ihtimalmiş, bazı insanlarda tutmayabiliyormuş. Tüm sancılar boyunca anesteziste küfrettiğimi hatırlıyorum bolca.Çok travmatik değildi ama...normal doğum olduğu için sanırım. Bütün sancıları duydum,umduğum gibi rahat bir doğum olmadı ve boşu boşuna epidural taktırmış oldum ama doğumu yaşamak müthiş bir tecrübeydi . Bir daha olsa normal doğum yaparım herhalde yine- epiduralsiz .: )  


Aysegul_

Acaba bu ihtimal spinal anestezide de var mı? epiduralde uyuşmama duymuştum ama spinalde hiç duymadım, çok tecrübeli olmayan anestezistler de rahatlıkla yapabiliyorlar spinali. benim dr.um epiduralle sizin anlattığınız gibi uyuşmamış bir hastası olduğu için bana spinal anestezi yaptırmamı söylemişti ben de öyle yaptırmıştım.


annevebebis

epidural ile spinal arasındaki fark nedir acaba?Aysegul_Yagmur_Irmak

Spinal ile epidural arasında uygulama yerinde farklılık var diye biliyorum. Ama sonuç aynı, belden aşağının uyuşması. Ben iki doğumumu da spinal anestezi sez. ile yaptım. Biraz anestezistin de becerisi bence, bilmiyorum yanılıyor da olabilirim. Bende sadece ilkinde doğum sırasında bulantı, ikincide de nefes darlığı oldu. Bulantımda serumakışını artırdılar, nefes darlığında da oksijen verdiler sorun kalmadı.

Böyle bir doğum yaşadığınıza çok üzüldüm.


dildade

evet bazılarının omuriliği kanalları nedeniyle yuşma olmuyomuş tabi anestezi uzmanıda çok önemli bn spinal ile doğum yaptım çok sorunsuzdu geçmiş olsunCevaplamak için Üye ol