2-3 yaş çocuğunuzun eğitimi için evde nasıl etkinlikler yapıyorsunuz?

sevcannas soruyor: 6

2.5 yaşında bir oğlum var ve ona yetememek gibi bir endişem var sürekli.
öğretmenim ama onun için mesleğimden feragat ettim ve çalışmıyorum.
ama şimdi ise çalışan arkadaşlarımın çocuklarını görünce(babaanne veya anneannelerin baktıkları)pişman oluyorum.başkaları ile büyüyen çocuklar kendine daha güvenli,daha sosyal ama bi okadar da anneye hasret büyüyorlar.ben de haftanın bir günün kreşe vermeye karar verdim
ama geçen haftaki ilk deneyimimiz kötü sonuçlandı,kreşte çalışanların ilgisinden hiç memnun kalmadım,o yüzden de 3 yaşına kadar göndermemeye kesin karar verdim ama ona yetemedğimi düşünüyorum sürekli.bir sürü şey yapıyoruz beraber ama yine de yetememe kaygısını üstümden atamıyorum.acaba evde çocuğunuzun gelişimi için yaptığınız etkinlikler var mı?nasıl vakit geçiriyosunuz?(eğitimi için kitap örnekleri olabilir)

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


peyibal

http://www.nurturia.com.tr/groups/87fd4d1e-816c-4f85-bbc6-9f6c00d0dd80/1/her-gune-bir-aktivite

Bu grupta çeşitli aktiviteler paylaşılıyor, inceleyebilirsiniz.


CokBilmis

Anladığım kadarıyla siz kişi olarak yetememekten şikayetçisiniz. Haklısınız da... Bence sizin yapmanız gereken oğlunuzu yaşıtlarının arasına sokmak. Her gün parka çıkarın ve siz kenarda oturun. Diğer çocuklarla oyun kurarken ve hatta kavga ederken karışmayın. Ya da oyun grubu kurun birkaç aile birleşip. Önemli olan çocukların siz olmadna birlikte oynaması. Kendisine güveni ancak böyle gelişebilir.


sevcannas

evde bir sürü aktivite yapıyoruz beraber,ama ben biraz titiz bir bayanım,temizliğine ve yemeğine çok önem veriyorum ve onları yaparken bile onunla oynamadığım için suçluluk duyuyorum.oyun grubumuz zaten var,her hafta 3 kişi buluşuyoruz,15 günde 1 defa da yine başka 3 kişi bluluşuyoruz,ama ne yapsam sanki yetmiyo düşüncesi oluyor bende,belki bütün annelerde vardır,ben abartıyo muyum acaba?


CokBilmis

:) Hay Allah. Yetmiyor da ne oluyor peki? Yani yetemiorum, özgüveni gelişemiyor mu diyorsunuz? Sosyalleşemediine nasıl kanaat getirdiniz? Oyun grubundaki çocuklarla sorunu mu var? Ben şahsen anlamadım sorunun ne olduğunu :)


sevcannas

ben evde eğitimi için yapabileceğim etkiniklik önerileri almak istiyorum sadece


jildando

adım adım serisine üye olabilirsiniz,

http://www.adimadim.com/tr-TR/


"çalışan arkadaşlarımın çocuklarını görünce(babaanne veya anneannelerin baktıkları)pişman oluyorum.başkaları ile büyüyen çocuklar kendine daha güvenli,daha sosyal ama bi okadar da anneye hasret büyüyorlar"

bu konuda da size katılmıyorum, çocuğun kendine güveni, sosyalliği, yetiştiği ortama, ki bunu çalışmayan bir anne de sağlayabilir, ve doğuştan gelen kendi kişiliğine bağlı.
bende yardımcısız , kendi büyütenlerdenim ve her ikiside sosyal ve özgüvenleri olan çocuklar, aynı ortamda büyüyorlar ama birçok huyları farklı
Bu konuda pişmanlık duymayın, her çocuğun yapısı, karakteri farklı. Siz çocuğunuzu ezmedikçe, ona gelişimi için gereken desteği verdikçe o da kişiliğinin verdiği güveni kazanacaktır elbet.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

İzmit'te kres ariyoruz... 0

Prematüre bebek 0

2 aylik bebegim gunduz uyumuyor. 9

Emzik bırakma 1