bebek 4-5 aylıkken işe başlayacak olanlar da 6. aya kadar sadece anne sütü verebiliyor mu?

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


AOA

eğer sütünüz yeterliyse pompayla sağıp 6.aya kadar sadece anne sütü verebilirsiniz.


cadsiz

merhaba, ben de Ayaz 4 aylıkken işe başlamıştım. gerçi ben öğlenleri de emzirmeye gidebiliyordum ama bence farketmez. sütünüzü sağarak rahatlıkla sadece anne sütüyle besleyebilirsiniz..
ek gıdaya geçiş içinde ilk denemeleri benim gibi akşam saatlerinde/ siz evdeyken muhallebi ile mesela başlayabilirsiniz. bir sonraki denemeyi gündüz yapacağınızı ise haftasonu başlatırsınız ..


annevebebis

Değil 6. aya kadar, sütünüz varsa ve azmederseniz 1 yaşına kadar bile aktif olarak anne sütü ile besleyebilirsiniz. (yani ek gıda alsa bile tadımlık olarak alır, esas besini yine anne sütü olur) Pompa buzdolabı ve süt saklama poşeti/kabı... gerekli olanlar sadece bu mükemmel üçlü.


lugesya

kızım 5 aylıkken işe başladım ve ilk 6 ay sadece anne sütü aldı. İşyerinde sağıyordum ve akşam sagdıklarımı bırakıyordum gun içinde yetiyordu. süt iznim nedeniyle işyerimden 1,5 saat önce çıkıp akşamda bol bol emziriyordum. daha oncesinden ( 1 ay kadar once işe başlamadan ) sutumu sagıp depolamadım, buzlugumda sutlerimde vardır acil durumlar için.
kızım 28 aylık halen gece uykuya geçişlerimizde emziriyorum.

bol bol sütünüz olsun .


bebegimoldu

Anne ve bebis cok guzel soylemis. 1 yıla kadar bu mumkun. Hatta benim de cok takdir ettigim bir ekol der ki bir bebek sadece 2 yıl anne sütü ile beslenebilir. Aslına bakarsanız iyi bir planlama ile bu yapılabilir. Burada annenin azmine kalıyor is.

Pompa bu işin en onemli bacagi. İs yerinde patron, toplantı, mesai arkadasi baskısı altında sagım yapmak zordur. Ancak iyi bir pompa ile bu sorunu cozebilir, kısa sürede cok miktarda sut sagabilirsiniz. siniz. Evdeyken de sessiz calisan, gogsunuzu acitmayacak, sut sagmaliyim dediginizde elinizin rahatca gidecegi bir pompanız olmalı. Bir Avent annesi olarak Avent'in sizin pompalama ritminizi kaydeden elektronik pompasını rahatlıkla önerebilirim.

Sutu sagdiniz, bunu duzgun sekilde tasimak ve depolamak da diger hassas konu.
İste sagdiginiz sutu isyerindeki buzdolabında saklayabilir ve eve bozulmadan goturmek icin Thermobaglerden faydalanabilirsiniz. Aventin çantalarında yalıtımlı bir bölme vardır. Buraya sutu koyup icine bir aku attınız mı yeterli soguklugu elde edersiniz. Daha sonra da biberonlarınızı tasimada kullanabilirisiniz.

Sagdiginiz sutleri saklamak icin sut saklama posetleri is gorur ancak dolapta duzgun bir stoklama yapabilmek icin Avent'in Via kapları cok daha fazla isinize yarayacaktır. Burada detaylıca anlatmıstım.

İse donus ve sut sagma duzeni olusturma uzerine de bir yazımız var. İlgilenirseniz tık tık.


Umarım yardımcı olabilmisimdir.

Sevgiler.


nilarda

mmmmCevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Memede uyumak 3

2ay 10 gunluk bebek 11

berilimmmm
Son: HOPELESS,

Tuvalet eğitimi 5

s_gur_s 2Y
Son: dilrubaa,

Kizim kreste yemek yemek ve krese gitmek istemiyor 4