Bu ne bu annecim

beatrix soruyor: 10

Her dakika bu ne bu anne diyor, cevap vermeyince bu ne annecim diyor. Bildigi seyleri dahi inatla soruyor. Baskin basanindir hesabi ben onu yildirayim diye araliksiz ben soruyorum yilmiyor cevap veriyor hepsine. Ben pes edince yeniden basliyor.

Bu ne bu , nasil acilir, nerde, onunlan ne yapilir.

Azimli basladim her soruya cevap verdim ilk basta. Kisa net anlasilir tutarli cevaplar.

Manava gidiyoruz daral getiriyor ucer tur saydiktan sonra meyveyi sebzeyi bu ne bu annecim dediginde eben diyorum. Bazen evet ebem dior bazen hayir bu salatalik diyor mesela.

Benden daha ilimli olumlu sabir tasi denilen abimi dahi iki haftada yildirdi. En son abim ona seninle col safarisine gitmek lazim etrafta bisey olmadigindan bu ne bu diyemezsin falan dedi.

Cok sirin cici evet meraki uyandi evet kirmamak lazim ancak hepimiz yildik.

Cevap alana kadar soruyor. Dikkati dagitsam dagittigim tarafa ait biseyi soruor.bir sabah aniden bu ne buuuu demeye basladi bir sabah sessiz sedasiz biter mi.

O senin eben yavrum derken ne kadar fena bir is yapiorum? Offf bi sorma bir dk sus demektense sen soyle mi demeli. Bizimle sohbet etmeye calisiyor baska yol mu bilmiyor. Nasil bu kadar cenebaz olabiliyor. Bir fikri olan var mi.

Bu soruyu cevapla


61 Cevap


seres_esra

Manava gidiyoruz daral getiriyor ucer tur saydiktan sonra meyveyi sebzeyi bu ne bu annecim dediginde eben diyorum.


seres_esra

bence bir art niyet aramayın bir anne çocuğunun sorduğu soruya küfürle karşılık verirmi? hiç zannetmiyorum


ozlemada7

Vermemeli zaten,en guzeli ne niyetle soyledigini soru sahibi aciklasin


kuzeynep

Her sorusuna detaylı bir sekilde cevap vermeyin cocuk büyüdüğünde karşındakinden cevap alamayınca kaygıli olurmuş. Benim oğlumda acaip çok soru soruyor bu neden böyle neden benim ayağım var neden gözüm var gibi açıklıyorum bazen de bu böyle olması gerekiyor diyorum ve cevap vermiyorum.


iflah_olmaz

ne komik bi tartışma olmuş:-))))anneoldum

 

Arkadaşım öncelikle bu kadar içten bir şekilde sıkıntını paylaştığın için seni tebrik ediyorum.Daha o döneme gelmedik ama çocuğun insanı yordugu bunalttıgı strese soktugu zamanlar cok fazla.Bazen cıklık atasım bazen kacasım geliyor.Ama o benim evladım canımın parcası diye kızamıyorum bile.Yorumların birazını okudum.Bazı arkadaslara sormak istiyorum.Hiç  mi bunalmıyorsunuz.Hiçmi sesinizi yükseltmiyorsunuz.Gece saatlerce uyumadığında hiç mi agresiflesip ağlamıyorsunuz.Ya da uyu artık deyip bagırmıyorsunuz.İnsanız biz elbette istemediğimiz sekilde kontrolsüz davranabiliyoruz.Arkadas yaptığı yanlısın farkında ki burada derdini paylaşıp fikir istemiş.Bence yargılamak yerine fikir vermek daha anlamlı.Bu arada çokbilmiş yorumunada çok katıldım doğrusu :)


iflah_olmaz

BEN KÜFÜRSEVER Bİ KADINIM:-))))KÜFRÜ SEVERİM KOCAM DA SEVER BABAM OĞLUMU EŞŞEOĞLUEŞŞEK DİYE SEVER VE BİZ BUNA GÜLERİZ:-))))NAPIYON LA SİDİKLİ DERİM İŞTEN GELİNCE OĞLUMA:-)))VE DAHA NELER NELER:-)))RAHATIM...KEYFİM YERİNDE..HAYATI KASMADAN YAŞAYANLARDANIM...ÇOCUĞUMDA BÖYLE OLSUN İSTİYORUM:-))))RAHAT:-))))


anneoldum

bu arada cevap "eben" "ebenin .mı" değil saptırmayalım arkadaslar.anneoldum

İflah olmaz alemsinnnn :D eşşoğlu esseği bende cok kullanırım ama ayıp küfürlerden hoslanmıyorum.Elbet öğrenecek ama bizden duymasın istiyorum :)


fistikcik

İflaholmaz, sevgi kelimesi olarak ne kullansan güzeldir. Çocuk kelimenin anlamını değil, senin yüklediğin duyguyu algılar çünkü. Bu durumda eşoğlueşek dünyanın en güzel sevgi kelimesidir :)

Bana uygun gelmeyen sinirle, tahammülsüzlükle söylenen bu kelime oldu. Yoksa çocuk falanca kelime küfürmüş, ne bilsin. Ama bu amaçla söylendiğini, o duyguyu anlıyor bu veletler.Cevaplamak için Üye ol