uyku süreleri sapmaları ??

bnycan soruyor: 4

oğlum gündüz 2 kere aynı saatlerde 1 sa ile 1sa30 dk arası değişen zamanlarda uyuyo çoğu zaman. gece de en geç 20 de uyuyor. ama bazı günler (özellikle bu hafta biraz da nezle oldu) gündüzleri uykularından 1 tanesi nerdeyse 30 dk oldu ve bir daha devam etmedi bu hafta 2 kere aynı şey oldu.. bu tarz uyku sapmaları normal midir? bazen 2 uykuyuda 1,5 ar saat yaparken , bazen bu süreler 30 dk ya düşüyor ??

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CokBilmis

Siz bir anormallik olup olmadığını zaten fark edersiniz.

Eğer bir anormallik varmış gibi gelmiyorsa, oğlunuz gayet neşeli keyifli davranmaya devam ediyorsa, tek uykuya düşürme çalışması yapıyor olabilir.

Tek uykuya geçmeden önce 1-2 ay böyle bir uyuyup, bir uyku atlayarak bir dönem geçiriyorlar.


bnycan

biraz huysuz oluyor bazen :(( ben acele etmeyip tek uyku için bu şekilde devam edeyim mi??


halesmayse

bny; tek uykuya geçmek için biraz erken olduğunu düşünüyorum bence de tek uykuya geçene kadar böyle devam et, çünkü gündüz uykusu uyumayan bu aylardaki çocuklar akşamüstüne doğru çok huzursuz ve sinirli oluyorlar gece uykusuna dalana kadar..ne yap ne et gündüz uykusunu yarım saat de olsa uyut derim ben;)


CokBilmis

Zaten tek uykuya geçmeye çalışıyorsa 2-3 ay böyle idare etmeniz gerekecek. Ben tek uykuya geçirmek için kendim müdahale etmemiştim, kızım böyle bir uyuyup bir atlayaraki, bir kısa bir uzun uyuyarak 14 ay civarı kendi kendine geçmişti tek uykuya.

Yani ben de olsam müdahale etmezdim.

Bir de atlamışım, bebiş nezleymiş. Kendini rahatsız hissettiği için uyuyamamış da olabilir.Cevaplamak için Üye ol