göğüs pompası ...

glsmdurgutt soruyor: 10

4 aylık bebeğim var bu zamana kadar sıradan bir göğüs pompasıyla işimi hallettim(çok yorucu da olsa)yalnız artık eskisi gibi süt gelmiyor ya da yeterince sağamıyor ve çok yoruluyorum.arkadaşımın avent in manuel pompasını denedim gayet kolay kullanımda bir ürün.sonrasında internette araştırırken ameda ve medela diye iki ürünle daha karşılaştım.yalnız bu ikisi hakkında hiç fikrim yok.bilgisi ve fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.o kadar para verdikten sonra elektrikli mi almalıyım acaba?bir de 4 aydan sonra pompa almak ne kadar gerekli sizce ???

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


HavvaEsra

Ben 11 ay boyunca günde en az 4 kez medelayla ssağdım sütümü. Hem arttırdı hem de elektirkli olması sayesinde sağarken kitap bile okudum Tavsiye ederim. Ameda kullanan arkadaşlarım da var ama çabuk bozulduğunu söylemişlerdi.


HavvaEsra

Çalışıyosanız pompa kesinlikle gerekli.


glsmdurgutt

teşk ederim :))
ne zor işlermiş bunlar en iyisini bulmak için araştırıyorsun ama bu kez de kafan karışıyor..çünkü en iyisi de herkese göre değişiyor :))

 


HavvaEsra

bunu ben çopk araştırdım. şansıma araştırma yaptığım zamn da doğum yapan çok anne oldu etrafımda sürekli bunu kullandılar. benim kızım emmedi beni ve 11 ay bununla sağarak verdim sütümü ayrıca buzluğumda da sadece süt vardı ve yewnilerini koyabilmek için eski tarihlileri döküyodum. kesinlikle abartmıyorum...


polen

Birini eskitip ikinciyi kllanan biri olarak medela derim ben de.fistikcik

Merhabalar,
Çalışmaya başlamadan önce uzun araştırmalardan sonra Ameda Lactaline aldım. Daha doğrusu önce bir haftalığına kiralayıp denedim, sonra da satın aldım. Çalışacaksanız elektrikli pompa daha pratik olacaktır. Ameda'dan memnunum, emiş gücü gerçekten iyi. Üstelik satın aldığım yer bir sene sonra satmak istersen 100 TL'ye geri alacaklarını garanti etti.


ilknurgk

Weewell elektrikli göğüs pompasını kullandım,yaklaşık 7ay her 2-3 saatte bir süt sağarak kızımın anne sütüyle büyümesini sağladım.4 aydan sonra gereksizdiye düşünme stünü sık sağmaya devam edersen sütünde azalma olmaz,makine alıp süt sağmaya devam et bence.
 ben weewell''den çok memnun kaldım emiş gücü çok iyi,motor kısmı ayrı olduğu için temizliği çok kolaydı ve süt kaçıp bozulması gibi hiç bir sorunla karşılaşmadım makine hala sapasağlam.tavsiye ederim


bebegimoldu

merhaba,
11 aydan sonra hala gerekli olur aslında. sutunuz varsa bebeginizi niye bundan mahrum bırakasınız. en az 2 yıl anne sutu vermek cok onemli.

ayrıca bebekler 1. yılın ardından ayaklanıyorlar. bu da daha cok yerlerde olmaları ve mikropla tanışmaya başlamaları demek oluyor.  o yuzden bence 1-2 yas arası da anne sutu almaları cok onemli.

avent manuel pompayı deneyip begendiyseniz elektronik olanına bayılırsınız kanımca.
cok sessiz calisir, bebeginiz uyurken ya da iş yerinde tuvalette bile sagabilirsiniz.
ritmini kendiniz ayarlar ve hafızasına kaydedersiniz, isterseniz yavas isterseniz hızlı.
biberonununz aventse direkt icine sagabilirisiniz. teknik servisi garantilidir. sarjlı ve pilli de calisabilir yani aynı zamanda manuel bir pompadır da.

burada daha detaylı anlatmistim.

sevgiler
Sinem1th

Arkadaşlar Merhaba;
Yaşadığım moral bozukluğu ile pompa tecrübemi burda paylaşmak istedim. Biraz uzun olacak kusura bakmayın.Umarım biryerlerdeki birilerine bir faydam olur. Hamileyken çok araştırmacı bir kişiliğim vardı. En iyisinin avent pompa olduğuna karar verip avent aldım. İlk 2 ay göğüslerimin aşırı yara olmasından dolayı kullanamadım. 3. ay kendimi zorlayarak sağma işine başladım. Mecburdum çünkü işe başlayacaktım. Tecrübeli arkadaşlar stok yapmamı önermişti. Sağma işlemine başlayana kadar süt sıkıntımın olduğunu hiç düşünmemiştim. Ama aventle yarım saat sağıyorum zar zor 60 ml çıkarıyordum. Hem de dolu göğüsten. Sonra ben sütüm yok paniğiyle deli gibi yemeye başladım. Halbuki göğüslerim dolu. Verdiğim 6 kiloyu geri aldım. Bir gün arkadaşımın madela pompasından sağmak zorunda kaldım. 10 dakikada 80 ml çıktı. Sütüm yok diyorsun var işte dedi. Ben de şaşırmıştım. Birkaç saattir oğlumdan ayrı olduğum için olduğunu sandım. Aradan 1.5 ay geçti. Aynı arkadaşım dün akşam benim pompamla sağmak zorunda kaldı. Ve sabahtan beri sağmadım çatlamak üzereyim diyordu. 15 dk da zar zor 80ml çıkardı. Bunaldı. Eve gidip kendininkiyle sağmış ve 15 dk da 250ml çıkmış. Şimdi ben emeklerime mi yanayım, zaten az olan uykumdan feragat edip geceleri dakikalarca uğraşmama mı yanayım, yaşadığım moral bozukluğuna mı yanayım, geri aldığım 6 kiloya mı yanayım yoksa olabilecekken olamayan stoğuma mı yanayım. Evet avent onunki gibi göğüs ucunu acıtmıyor, evet aventin masaj başlığı var, evet avent küçük ama avent göğsü boşaltamıyor. Göğüs boşalırsa süt artar. Çok moralim bozuk çok. Okuyan avent yetkilisi varsa karşılarında durumu ıspatlayabilirim. Tabi benim kaybettiklerimi geri vermez o ayrı. En azından başkalarına faydam olsun.


skisac

Ben 7-8. ayıma kadar avent manuel olanını, 7-8. aydan bu yanada bir gün süt pompamı evde unuttuğumdan hızlı bir şekilde öğle aramda medela alıp ikisinide kullanmış biriyim. Oğlum 5,5 aylık olduğunda işe başladım. İşe başlarken 1 difriz sütü stoklamıştım. Aventi ilk kullandığım gün süt çekememiştim bir kaç gün uğraşmamın sonucunda hiç sıkıntı yaşamadım. Tek sıkıntı manuel olması buda işe başlayana kadar beni yormadı. Medela alınca elektrikli kullanmanın daha rahat olduğunu gördüm. Artık medela ile sağıyorum. Ancak hiç bir makina bebeğiniz gibi sütü çekemeyeceğinden işe başlayınca süt azalıyor. Avent gibi kompleks bir ürün değil, temizliğini yapacağınız parça daha az. sütünüz az ise mutlaka medela kullanın, avent sütünüz bolsa rahat sağdırıyor. Ancak medela daha rahattır siz bence riske atmayın medela alın.Cevaplamak için Üye ol