göğüs pompası ...

glsmdurgutt soruyor: 7

4 aylık bebeğim var bu zamana kadar sıradan bir göğüs pompasıyla işimi hallettim(çok yorucu da olsa)yalnız artık eskisi gibi süt gelmiyor ya da yeterince sağamıyor ve çok yoruluyorum.arkadaşımın avent in manuel pompasını denedim gayet kolay kullanımda bir ürün.sonrasında internette araştırırken ameda ve medela diye iki ürünle daha karşılaştım.yalnız bu ikisi hakkında hiç fikrim yok.bilgisi ve fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.o kadar para verdikten sonra elektrikli mi almalıyım acaba?bir de 4 aydan sonra pompa almak ne kadar gerekli sizce ???

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


Sinem1th

Skisac hadi benim sütüm az diyelim; arkadaşımın sütü hep çok boldu ve avent onda da zar zor 80 çıkardı; ki çatlayacak gibiyim demesine rağmen. Eve gidip kendi makinesiyle aynı göğüslerden kısa sürede 250 ml çıkarmış. Ben boşa giden izin günlerime yanmaya karar verdim. :)


skisac

Sinem1th sizinkini bilemem ama ben bir göğüsten avent ile 150 cc sağdığımı biliyorum.


Sinem1th

150 cc sağdığınızda bebek kaç aylıktı; sağarken uyguladığınız ir yöntem var mı? Ben mi birşeyleri beceremiyorum acaba? Ama diğer makinede sağabildim kısa sürede tek göğüsten 100 cc. Bir de ne kadar sürede sağdınız o miktarı? Çok soru oldu biliyorum ama inanın 2 gündür gündemim göğüs pompası ve süt sağımı. Belki de ben birşeyi yanlış yapıyorum. Eğer öyleyse çok sevinip yeni pompa arayışımdan vazgeçeceğim.


skisac

İşe ilk başladığımda oğlum 5,5 aylıktı, 2 aylıktan itibaren geceleri bu miktarda sağabiliyordum. İşe başladığım ilk 15 günde sağabildim sonrasında sütüm zaten gün içerisinde emzirmediğim için azalmaya başladı. Ben aventi alırken personel kız bana sütünüz fazla ise aventte sorun olmaz demişti, ben bu sütü 15-20 dk da sağıyordum sanırım üstünden çok zaman geçti. ama işe başlayınca çok yoğun olduğumdan manuel zor gelmeye başlamıştı. Aventte önemli bir nokta masaj başlığının altında hiç ıslaklık kalmaması lazım, kalırsa emiş gücü yavaşlıyor. Sağarkende altına süt kaçabiliyor sık sık silmek gerekiyor. İlk kez alacaklar için medela hem daha ucuz hem daha pratik. Şimdi benim avent evde duruyor ben medela ile sağıyorum. Benim aventten manuel olması dışında bir şikayetim olmadı.


Sinem1th

Teşekkür ederim. Benim elektrikli aventim ama yine de bu kadar hassas olmayan bir ürün alacağım ya da kiralayıp bir süre deneyeceğim sanırım. :)


Sinem1th

AVENT İLE İLGİLİ YENİ YORUM VE DÜŞÜNCEMDİR: 
Yukarıdaki yorumu yazdığım günden beri aventi kullanım şeklimi değiştirdim. Sitelerde pek çok araştırma yaptım. Ve anladım ki benim avent ile ilgili sorunum meme ucumun büyük olması. Avent pompada diğperlerinde olmayan masaj başlığı var malum. İşte pompanın başına onu yerleştirince meme başım büyük olduğundan tam randıman alamıyormuşum onu anladım. O başlığı çıkardım ve performans iki katına çıktı hemen. İkincisi de  aventin pompa ile verdiği kitapçıktaki sağım önerisini uyguluyordum ben. Aventte sağım hızını kendin belirliyorsun. Sonra senin belirlediğin hızı hafızaya alıyor ve otomatik o hızda sağıyor. Onların tavsiyesi basıp 2 saniye bekleyip yeniden basmak. Güya bu bebeğin emişini taklit ediyormuş çoğu anneye göre. Bu bana uymuyormuş. Zaten o modda sağım  40 dakikadan fazla sürüyordu. Jet sağım moduna geçtim. Ve böylece de hem süreden tasarruf ettim, hem de sütümü arttırdım. Meme ucum mahfoldu orası ayrı ve önemsiz bir konu. :)
Çalışan ve yavrusundan ayrılmak durumunda olan; fakat bebeklerine anne sütü vermek konusunda benim kadar istekli olan bütün annelere tavsiyem; mutlaka ama mutlaka 3-4 saatte bir sağın. Lütfen ihmal etmeyin. Ben ilk hafta bilmiyordum yapmadım. Sütüm azalmaya başladı. Şimdi  1 haftadır bu yöntemi uyguluyorum inan bana sütüm inanılmaz arttı. Çok zor biliyorum ama yapmanızı öneririm.


mezguashe

Jet sagim modu nedir
Cevaplamak için Üye ol