annesütünü emzirme haricinde içiremiyoruz

sehergil soruyor: 4

Merhabalar sevgili anneler. İşteyken sağdığım sütü dondurup eve götürüyorum. Bu sütü bir türlü içiremiyoruz. 7 aylık oğlum bir dönem kullandığı DR browns biberonu  5 aylıkken istemedi. Değişik biberonlar da denedik. Hatta aventin alıştırma bardağını bile aldım ama hiçbirini istemiyor. Ağzında biberonla oynuyor ama hiç emmiyor. Kaşıkla ya da damlalıkla verdiğimizde de yarısı boşa gidiyor.
Evde olduğum sürece sürekli emziriyorum. Gündüz de ek gıdaları tüketiyor ama ben sağdığım sütlere üzülüyorum. Çorbalarına filan mı karıştırıp versek?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


batuhanuras

kaşık biberonla denedinizmi?


sehergil

Sanırım dandik bir markaydı ama denedim. Biberonu eğdikçe akıyor çocuk da yutmadığı için yine boşa gidiyor. Bütün markalar aynı şekilde midir?


yasemin_ekin

Merhabalar,
benim kızım da yanılmıyorsam 8-9 ay civarı biberondan anne sütü almayı bırakmıştı. yine aynı dönemlerde, sağdığım süt miktarı da 10cc'lere düşünce sağmayı bıraktım. Evde olduğum zamanlar emzirdim.

Daha öncesinde sağdığım ve derin dondurucuda stokladığım sütleri ise sabah hakvaltı bulamacında ya da anne sütü ile hazırlanan hazır mamaları yaparken kullandım. bu şekilde, yaklaşık 1 yaşına kadar idare etti stokladığım sütler.

güle güle büyütün bebeğinizi.. ek gıdalara da geçmiş, siz evdeyken sizi de emiyormus ne mutlu size...


fistikcik

Kaşıkla içebilir aslında ama çok dökülüyorsa, artık 7 aylık ta olmuş, alıştırma bardağıyla içebilir sağdığınız sütü.Cevaplamak için Üye ol