kirli bezler neden gece çıkarılmaz?

gullika soruyor: 6

 

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


gullika

evet bence de çok saçma,ben mecburen atıyorum zaten.Bunu söyleyenler de kayınvalidem ve etraftaki yaşlılar falan,nedenini sorunca da böyle gizemli gizemli :"işte öyle,çıkarmak iyi değil,öyle yap sen"diyorlar:))haha tamam da neden..muhtemelen kendileri de bilmiyorlar saçma sapan hurafeler işte..


yasemin_ekin

Ben aslinda bu hurafenin cikmasina şaştim biraz:)) Şöyleki: hazır bezlerin en fazla 20 yıllık bir geçmişi var ülkemizde.... Ondan once kumas bezlerle buyumusuz hepimiz... 

Hangi arada, hangi teyzeler bu hurafeyi çıkarttı onu merak ettim:)

 


burcaksahin

Yasemin sanırım bu hurafe de zamana ayak uydurmuş :)

Çünkü biraz sorunca duydumki; aslında eskiden bebeğin eşyalarının gece karanlıkta yalnız (!) dışarıda bırakılmaması inancı varmış.

Eskiden kaynatılan, yıkanan bezler kuruması için gece dışarı asılmazmış. Ee şimdi hazır bezler olunca da onlar dışarı asılmasın yani atılmasına dönüşmüş :)


jise

Hahaha :) Biri cevap yerine konu tag.ı yazmış sanırım :) Konunun taglarından biri: "O Ne Demek Allah Aşkına.Hiç Böyle Birşeyde Duymamıştım.İnanmıyorsundur Umarım" :))


gullika

:)))hahaha evet yaa ben de onu ilk gördüğümde sitenin moderatörü falan yazdı sandım utandım allah allah keşke sormaz olaydım saçma oldu heralde diye:))))


jise

gullika :)))
Cevaplamak için Üye ol