Kundakla sallamak

drysydn soruyor: 3

Oglumu ayagimda yada kucagmda salliyorum tam uykuya dalacakken asiri derecede aglamaya basliyo yorulur uyur belki diye devam ediyorum ama susmuyo hic bi sekilde kundakla sallaunca susup uyuyo kundagi nasl unutturabilrm 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


tlcnr

Merhaba, bana kalırsa kundağı değilde sallayarak uyutmayı bıraktırmak daha iyi olabilir. Ben de gala 10,5 aylık bebeğime uyku eğitimi vermeye başladım 7 aylıkken hala devam ediyor ama en azından sallamadan sadece yatağına koyarak pışpış diyorum. Kundakta kendini güvenli hissediyor olabilir daha sıcak daha korunaklı. Yine de kundankatan uzaklaştırmak istiyorsan bir uyku arkdaşı ve beyaz gürültüden faydalanabilirsin.. uyku arkadaşını sadece uyku vakti onunla tanıştır ve yanına koy. Ben ilk zamanlarda uyku arkadaşına kokum sinsin diye satılıyordum :)


drysydn

Kundaga sarmiyorum canm kundakla salliyoruz oyle uyuyo tek basima da kundakla sallamak bi ölüm kollarm kopuyo normalde uyku arkadasi olark kundak kullaniyoruz kundagna sarildigi zaman uyuyodu smdi oyle de uyumuyo


KahveAnne

İlk cevapta yazıldığı gibi, tamamen sallamayı bırakarak uyutmayı deneyin. Birkaç gün ağlayacaktır, yanından ayrılmayın (bırakıp gitmeyin yani).. Yatağa yüzüstü veya sırtüstü (nasıl uyumayı seviyorsa) yatırın, ve elinizi üstüne koyun. Sırtına, veya göğsüne.. Sadece koyun elinizi, pışpışa bile gerek olmayabilir.

Ben kızımı 2 aylığa kadar uyutamadım bi türlü, kucağımda, göğsümde uyuyordu illa. Bir uyku danışmanıyla görüştüm, "belki sizin uğraşmanızdan daralıyordur çocuk, yatağına koyun yanında bekleyin, bir de öyle deneyin" dedi. Benim bıdık yatağında bana baka baka yavaşça gözleri kapandı, öyle uyudu daha ilk seferde.

Bebekler bazen "Rahat bırak da uyuyayım artık kadın!" anlamında da ağlayabiliyorlar :)))))))))))Cevaplamak için Üye ol