7 aylık kızım da öksürük başladı.. doğal çözümler var mı?

zeynepada soruyor: 9

geceden başladı öksürük bende ilerlemesin diye birde ilaç kullanmamak için tedbir alayım diyorum bildigim ballı karışımlar var ama bal henüz yiyemediği için ne yapabilirim. yardım edermisiniz? teşekkürler şiimdiden..

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ra_she_de

ıhlamur demliyip içine pekmez katıp içirebilirsiniz


zeynepada

bu hırıltı neden oluyor acaba bilginiz var mı?


cansu_ayan

Genelde bu hırıltı(algılamanız doğruysa eğer) BRONŞİOLİT belirtisi olailir,asla ihmale gelmez,çünkü kısa sürede ciğerlere inebilir ve tedavisi de bir o kadar zorlaşır. Aynı rahatsızlığı birkaç defa deneyimlemiş bir anne olarak,bir çocuk doktoruna gidip ciğerlerini dinletmenizi şiddetle tavsiye ederim.


ra_she_de

evet hırıltılı bir öksürük varsa mutlaka doktora götürün bebeğinizi aynı şekilde 15 gün önce oğlumda bronşiyolit geçirdira_she_de

ihmal etmemek azım en azından içiniz de rahatlamış olur umarım ciddi birşey değildir


zeynepada

biraz önce geldik doktordan hafif bir ses geliyor sağ tarafından dedi. sırtını dinleyince. antibiyotik yazdı. ben kullanmasam olmaz mı hafifse dedim.pek dinlemedi bile kullanmalımıyım kafam karışık antibiyotik iyi degil deniyor. daha 15 gün önce kullandık ne dersiniz..


kader_eymen

demekki bir önceki hastalığı tam olarak geçmemiş yada bu arada tekrar terleyip soğumuş olabilir, çocuklar genelde üşüyerek hasta olmazlar, terleyip soğumaktan hasta olurlar, malüm biz annelerde üşütür endişesiyle lahana gibi giydiririz ve bu ufak nüansı atlarız...böylecede çocuk terler ve terleyip soğuduğu için hasta olurlar.
ciğerlerinde ufak dahi olsa ses geliyor ise mutlaka antibiyotiği kullnmanızı öneririm, çok kısa sürede ciğerlere iniyor enfeksiyon...umarım çabuk atlatırsınız.

ayva yaprağı ve ayva çekirdeklerini hazırladığınız nane-ıhlamur içine koyabilirsiniz, doğal balgam söktürücüdür, aklınızda bulunsun...


zeynepada

arkadaşlar bugün metini çok duydugumuz başka bir doktora götürdük. cigerleri tertemiz antibiyotiğe gerek yok dedi. iyi ki kullanmamışım. sadece bogaz kızarıklığı var hırıltıda burundan burnunu açmanız lazım dedi. ben anlamıyorum bu doktorları şaşırdım kaldım :((


zeynepada

teşekkürler canım. sizede çok geçmiş olsun..


Cevaplamak için Üye ol