bebeğinizin cinsiyeti kaçıncı haftada belli oldu?

busraa soruyor: 10

Bebeğinizin cinsiyetini dr unuz kaçıncı haftada gördü?
Halk arasında çeşitli tahmin yöntemleri vardır ya, anne sivilcelenirse, daha çok ekşi yerse kız olurmuş, yok güzelleşirse, tatlı yerse erkek olurmuş falan filan..Bunlar bana çok saçma geliyor ama bunlara bakmadan da edemiyorum.Merak işte :)
sizin bildiğiniz kuvvetli tahmin yöntemi var mı? Veya sizin sezgisel olarak cinsiyet tahmininiz tuttu mu?

Bu soruyu cevapla


48 Cevap


lacivert0

14. haftada minik oğlumu 17. haftada kızımı öğrendik


Marlasinger

Oğlumu 12. haftada,kızımı 16.haftada öğrendik.Oğlumda mide bulantım hiç olmamıştı,kızımda 4 ay bulantım oldu.Oğlumda da kızımda da karnım sivriydi,popom büyümüştü.Hiç sivilce çıkmadı ikisinde de.Ekşiyi çok severim ikisinde de bol bol ekşi yedim.

Bir arkadaşımın doktoru (prof. ve tanınmış bir doktor) 8 aya kadar kız dedi.Son ay doğum konusunda anlaşamadılar ve arkadaşım doktorunu değiştirdi ve o doktor erkek dedi.Ve arkadaşımın oğlu oldu(her şeyi pembeydi doğduğunda:))


yaseminn

oğlumu 16. haftada doktor söylemeden ben gördüm ultrasonda, o kadar net görülebiliyordu.

bu hamileliğimde ise 12. haftada usgde bir şey görünmediği için kız olduğunu tahmin ettiğimi doktora söyledim fakat doktor 16. haftadan önce cinsiyet açıklamadığını, 4 hafta daha beklememiz gerektiğini söyledi. 16. haftada da belliydi kız olduğu, doktor da sonunda "kız" dedi.

oğlumda, söylenenin aksine yayvandı karnım, bu sefer sivri ve ilkinden daha zayıfım. bunların hurafe olduğunu düşünürdüm, hala da emin değilim ama hamile kaldığım ilk günlerden beri tatlı yiyemiyorum, sürekli ekşi yemek istiyorum.


Aysegul_Yagmur_Irmak

İkisini de 13 haftalıkken öğrendik. Oğlumu %100 olarak, kızımı da %95 olarak. :) Ben ikisinde de yoğun bir şekilde hissettim ama oğlumda daha yeni öğrendiğim zamanlardan itibaren kesin erkek dedim, kızımda 10 haftalıkken falan bu bebiş kız demeye başladım. :)

Bende tatlı, ekşi, vs. hiçbir belirti olmadı.


rana_defne

12 haftalıkken "%95 kız" demişti doktorum, 16 haftalıkken "kesin kız" dedi, sonrasında 2 farklı doktor tarafından da (detaylı ultrasonlarda) teyit edildi bu tespit.
Benim de karnım gerçekten de yayvan ve popom büyüdü, artık aynaya bakınca "annene bu kadar popo yeter kızım, artık öne doğru büyü lütfen" diyorum.
Yüzüm sivilcendi, ama ben bunun içtiğim prenatal vitaminden kaynaklandığını düşünüyorum, zira aynı ilacı içen birkaç arkadaşımda da benzer belirtiler olmuştu, ama yavru için içmeye devam..
Başından beri ekşiye olan düşkünlüğüm arttı, elmanın yeşilini, turşuyu, eriği gördüğüm yerde affetmiyorum. :))
Sivilcelerime, kocaman popoma, yayvan karnıma ve ekşi yemekten buruşan suratıma rağmen hayatımın en huzurlu ve mutlu günlerini geçiriyorum, hepinizi çook seviyorum! :)))ilknur

16 haftalikken ogrenmistik bizde. Biraz nevi sahsina munhasir bir doktorumuz vardi. 12 haftada gorduyse bile soylemedi. Prensipmis. Sinir etmisti bizi. Ben de eksiden nefret ederken hamileligimde deli gibi erik yemistim ama en cok karpuz. Karnimi nitelecek soz bulamiyorum. 2 oda bir salondu kendileri. 


ezgik

aslında bu ultrason cihazının kalitesi ve drun tecrübe bileşiminin bir sonucu sanırım, yani usg ile cinsiyet tahmini... benim ilkinde 12. haftada 2. sinde ise 13. haftada öğrendik...ama her ikisinde de rutin kontrollerimin yapıldıı hastanede 17. haftada söyleyebildiler, ben başka dr a ve bir de radyolog olan kaynıma gittim biraz meraktan:)


loreena85

16. haftada ögrendimdenizse

feriha benim için çok erken bu merak için ama çin takvimi diye bir şey var. Doğru çıktığını söyleyenler de var. hatta doktor sayfalarında bile yer alıyor.ona baktın mı?


Seda_

15. haftada belli olurdu benimki :)Cevaplamak için Üye ol