bebeğinizin cinsiyeti kaçıncı haftada belli oldu?

busraa soruyor: 10

Bebeğinizin cinsiyetini dr unuz kaçıncı haftada gördü?
Halk arasında çeşitli tahmin yöntemleri vardır ya, anne sivilcelenirse, daha çok ekşi yerse kız olurmuş, yok güzelleşirse, tatlı yerse erkek olurmuş falan filan..Bunlar bana çok saçma geliyor ama bunlara bakmadan da edemiyorum.Merak işte :)
sizin bildiğiniz kuvvetli tahmin yöntemi var mı? Veya sizin sezgisel olarak cinsiyet tahmininiz tuttu mu?

Bu soruyu cevapla


48 Cevap


nihanozden

ben de cinsiyetini 16.hafta da öğrendim bebeğiminn çin takvimi doğru çıkmıyorr çin takvimine göre kız olması gerekiyordu bebeğin ama bebeğim erkek :D pek fazla da güvenmeyin bence ona en iyisi renkli doopler kesin görüyosun orda


busraa

Çin takvimi herkeste doğru çıkmıyormuş evet, yine de baktım ama bende şöyle bir durum var son adetimin ilk günü doğum günümden 3 gün önce olduğundan yeni yaşıma girdiğimi farzederek bakarsam kız, diğer türlü erkek çıkıyor.
Cinsiyeti hakkında bir tahmin bile yürütemiyorum içime doğma gibi bir durum yok yani, hayırlısı sabredeceğiz artık..


berenushko

benim çin takvimine göre tutmuştu ve 12. haftada öğrenmiştik cinsiyetini. yalnız internette 2 farklı çin takvimi var, biri herkeste tutuyor diğeri de kimsede tutmuyor :))


busraa

berenushko hangisi bu tutan? ben de bakayım


denizse

evet hangisi?berenushko

ben gebelik.org dakinden bakmıştım ve çevremde tarihini hatırlayan herkese denetmiştim, hepimizde tutmuştu. bir de sen dene bakalım tutacak mı?


fulyaderin

bende 13.haftada öğrenmiştim,ama bir yakınım 8.haftada öğrendi,bende doktoruma bunu anlattığımda,arkadaşın doktora mı gitmiş müneccime mi demişti :)


busraa

çin takvimi kız diyor;  beklemedeyiz bakalım..busraa

benim bir akrabama dr ''adetin hemen sonrasındaki günlerde hamile kalırsan erkek, ilerleyen günlerde kalırsan kız olur'' demiş, 2 kızdan sonra bu planlamayla 3.sü oğlan oldu. Bu düşünceyle yine kız olmalı benimki.


Ozgeerdogan

12 hafta 4 günlükken(yani dün) %70 ihtimalle erkek olduğunu söykedi doktorumuz.Önümüzdeki ay kesinleşir heraldeCevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Kucakta uyuma!imdat! 2

mylo 5Y5H
Son: emineaslihan,

14 aylık bebek 3

118 6H
Son: selmaalpkayra,

Kremin zarari olur mu???? 1

Acıbadem fulya cocuk doktoru 0