bebeğinizin cinsiyeti kaçıncı haftada belli oldu?

busraa soruyor: 8

Bebeğinizin cinsiyetini dr unuz kaçıncı haftada gördü?
Halk arasında çeşitli tahmin yöntemleri vardır ya, anne sivilcelenirse, daha çok ekşi yerse kız olurmuş, yok güzelleşirse, tatlı yerse erkek olurmuş falan filan..Bunlar bana çok saçma geliyor ama bunlara bakmadan da edemiyorum.Merak işte :)
sizin bildiğiniz kuvvetli tahmin yöntemi var mı? Veya sizin sezgisel olarak cinsiyet tahmininiz tuttu mu?

Bu soruyu cevapla


48 Cevap


kym

16.haftada kız olabilir dedi dr,20.haftada erkek olduğu kesinleşti..hamileliğin sonuna kadar arkadan hamile olduğum anlaşılmıyordu,sipsivri bir göbeğim vardı..çok yağlı olan cildim son aylarda düzeldi,sivilce hiç çıkmadı ama bu hamilelikten de olabilir,erkek olmasıyla alakalı olduğunu sanmıyorum..


stuncel

12-14. hafatada öğrenilebiliyor ama kesin konuştukları 20.hafta. Niye çin takvimine bakmıyorsun?:)


busraa

Çin takvimi yalan oldu arkadaşlar, benimki de 17. haftada belli oldu :))


ruveyda

feriha'cım ben gaz sancısı şikayeti ile 15.haftada gittiğimde süpriz bi şekilde hiç beklenmedik bi anda söyledi dr. bebeğimin cinsiyetini...halk arasındaki hurafelere kulak asmak oldukca yersiz bunu zamanla anlıcaksın..aşerme konusunda doktorum bana makul bi açıklama yaptı hamilelikte bebek anneyi adeta bi sünger gibi emer ve bu emilme süresince vücutta az olan neyse önce o biter ve insanın canı onu ister..ben mesela ekşi yedim kızım oldu aynı zamanda bi arkadaşım ekşi yedi oğlu oldu..kulaktan dolma ne çok yanlış var bildiğimiz, zaman geçtikce bunu çok daha iyi görceksin..mugmela

ikizlerimin cinsiyeti icin doktorum 11.haftada biri yuzde 95 kiz, digeri de cok buyuk ihtimal kiz dedi. Ikinci bebegin cinsiyetini daha sonra bir turlu gostermedigi icin 21.haftaya kadar tam olarak goremedik. Ama sonra o da kiz cikti :))


esraeslem

çin takvimine göre erkek diyordu ama drumuz kız dedı...okuldaki ögretmen arkadaslarım bendeki belirtilerden hala erkek oldugunu ıddıa edıyorlar....ruyalarımda da sureklı oglum oldugunu gorsem de kızımı hasretle beklıyorum.annemi de kaybettıkten sonra kızım olmasını cok ıstemıstım..ama karnım vs erkek cocuk zannedıyorlar...


denizkayla

13.haftada belli oldu.kizlarda klitoris yatik oluyormus erkek bebeklerde ise cinsel organ daha dik duruyormus.buna dayanarak ve kendi tecrübesine dayanarak bilmisti doktorum.zaten ilerleyen aylardada onaylandi.


silky

bizde 12. haftada ogrenmistik kizimizin olacagini.Cevaplamak için Üye ol