Ek gıda sonrası ağızda kızarıklık ve kusma

selmak soruyor: 7

Merhabalar

6 aylık oğluma ek gıdalara yeni başladık. Önceleri meyve ile başladık herhangi bir sorun yaşamadık. İkinci etapta muhallebi ile devam edelim dedik. Milupa, hipp, bebelac, hero baby gibi çeşitli markaların pişirilen ve pişirilmeyen muhallebilerini ve gece tahıllarını denedik.hepsinde de bir iki kaşık sonrası ağız çevresinde kızarıklık oluştu. İki kezde kusma oldu. Ayrıca sütaş baby mix de denedim. ondada kızarıklık oldu.Acaba bunların içerisinde olan bir şeye karşı allerjisi mi var. Meyvelerde bir sorun olmuyor. Acaba kaşıktanmı diye düşündüm. Aynı kaşığı meyve de de kullanıyorum. Kaşıkla ilgisi yok gibi geliyor. Henüz doktorumuza soramadım. Acaba aranızda benzer bir deneyim yaşayan var mı ne yapmalıyım.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


selencem

İnek sutune allerji olabilir mi?


zeynepanne

inek sütü alerjisini düşündürdü bana da, anlattıkların gıda alerjisi belirtileri çünkü.


ezgik

elmayı ilk verdiğimde bizimde ağız çevresi kızlarmıştı ancak sonraki denemelerde problem olmadı, aynı gıdayı 2. ye tekrarladığınızda devam etti mi?


Gulusoy

alerji testi yaptırmadan inek sütü içeren herhangi bir ürünü yeniden vermeyin bence.. bu alerjiler ciddi reaksiyonlara neden olabilir.


selmak

Teşekkür ederim cevaplar için. Bende inek sütüne alerji düşünüyorum. Çünkü bu şüphe üzerine bugün direk inek sütünü ağız çevresine sürdüm. ciddi bir kızarıklık oluştu. Daha sonra yoğurt sürüp denedim. Yine kızarıklık oluştu. Şüphelerim iyice arttı. şimdi iyi bir çocuk alerji uzmanı arıyorum. Burcukalin inek sütüne alerji konusunda size başka önerilerde bulundular mı? Keçi sütü keçi peyniri, soya sütü vs.


ezgik

oo demek ki kaşık kaynaklı değil inek sütü, muhallebide direk süt yok diye-suyla hazırlanıyor hazırlar sanıyordum- tekrar deneyin dedim, ama siz en akıllıca testi yapmışsınız, umarım ciddi boyutlu değildir.


selmak

Tekrar Merhabalar

Oğluma alerji testleri yapıldı. Önce kandan bakıldı. Negatif çıktı. Ardından deri testi yapıldı ve pozitif çıktı. İlk 6 ay boyunca yaşadığımız geçmeyen gaz sorununun, son 4  aydır sınırda kilo almasının tüm sorumlusu süt ve ürünleri alerjisi imiş. Tabii ben bilemediğim için alerjisi olduğunu ben süt ürünleri yedikçe çocuk gazlanıyormuş. Şimdi t üm süt ürünlerini kestim(hem ben hem bebek). Biraz moralim bozuldu tabi. Ama Dua ediyorumki erken tanılandı.Cevaplamak için Üye ol