22 aylık bebeğe tuvalet eğitimi sırasında ödül ne olabilir?

_yasemen_ soruyor: 6

bebeğimle 2aydır tamemen bezsiz tuvalet eğitimindeyiz fakat söylemek yok ben hep saatli tutuyorum 3-4 saatte bir kakasını belli ediyor ztn..fakat çiş zor oluyor.ödül ne olabilir mesela her çişi yaptığında / söylediğinde ödül ne olabilir.şimdiki ödülümüz babamıza bir biiir anlatıp hoooooopp yaptırmak..

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


nnunnis

yapıştırmalı yapboz parçalarını her çişini söylediğinde birer tane vermek kaydıyla yapbozu tamamlamak olabilir onun sevdiği bir karakter, resim olabilir. 


elifnazar

biz tuvaletin yanına bir kumbara koymuştuk ve her çişe 1 tl :) atmıştık.hem para kazandı hem biriktirmeyi, kumbara kullanmayı.bir taşla iki kuş. ;)


_yasemen_

yapboz ağır gelir henüz.kumbara ise gzl ama parayı daha bilmesin çok erken


kiki

minik, basit çıkartmalar. daha fazlasına gerek yok, bu bile onu motive edecektir. bu çıkartmaları yapıştıracak bir duvar vs. gösterirseniz her defasında hevesle alıp oraya yapıştıracaktır.


AylinPoyraz

Bence odule gerek yok. En azondan ben odullendirmedim ama oldu. Ben de bezini cikarttim ve altinda bez yok cis gelince haber ver dedim.tamam dedi. Gelince anne cis diye bagardi. Ben de cabuk cabuk diyerek kosup bezini alip bezini bagladim.bez ona odul olmus olabilir o ayri:) buna 18 aylik basladik ve sadece evde aksamlari ben isten gelince yaptik. Gunduz bezliydi hep ce kimse onun cisini be yaptigiyla ilgilenmedi. Boylece batu altinda bez yokken cisini haber verneyi ogrendi. Ve bezi kazandi:) 24 aylik olunca dadisi gunduz bezini cikartti ve cis gelince souke dedi o aradada birkac gun salonun ortasinda bez varken lazimliga oyun olsun diye oturdular, devami yarin:) merak ediyorsaniz tabi:)iyigeceler


olivia

Oğlumun tuvalet kitabı diye bir kitap var icinden çıkartmalar çıkıyor.her tuvalete isabet ettirdiğinde bir tanesini banyo fayansina yapistirdik.soylemeye başladığında da kırtasiyeden sarı yuvarlak çıkartmalar aldım.uzerine kalemle gülen surat çizip tshirtune yapistirdik.bazen de elinin uzerine kalemle gülen surat çizdik.

Eger ödül sistemini takip edecekseniz ödül anında olmalı baslangicta. daha küçük. hoplamadan keyif alsa bile aradaki bağlantıyı kuramaz henüz.Cevaplamak için Üye ol