7,5 aylik bebisimle ne oynasak?

denizinannesi soruyor: 8

Kizim Deniz 7,5 aylik. Emeklemeye calisiyor bugunlerde. Yerde surunmedigi zamanlarda yumusak kupler, sesli muzikli oyuncaklar, tahta kasiklar, cingiraklarla ve firsat bulursa da televizyonun kumandasiyla oynuyor. Bunlar disinda daha yaratici, gelismesine yardimci olacak neler oynayabiliriz beraber? Siz nelerle oynuyorsunuz, onerilerinizi sabirsizlikla bekliyorum.


Bu soruyu cevapla


8 Cevap


sadeceanne

Merhaba Can 9 ayının içinde. Biz bol bol saklambaç, değişik ev aletlerini sepete atıp bakma, Adım adım setinin kitaplarına bakma, örtünün altına saklanıp çıkma, örtü altındaki nesneyi bulma oynuyoruz. Bir de bazen eline minik paketler veriyorum açması için, çok eğleniyor. Bir de uzun kırmızı bir kurdelemiz var, onunla da itmece çekmece oynuyoruz :)) Değişik nesneler, ses çıkaran düğmelere basmaya çalışma, minik kitap sayfası çevirme de Can'ın favorilerinden :)


denizinannesi

Cok tesekkurler sadeceanne. kurdele fikri gercekten cok hos, hemen denemek icin sabirsizlaniyorum. evet paketler konusunda cok heyecanlilar degil mi? ben de islak mendilleri kutusuna koyduktan sonra bos kalan plastik paketi veriyorum arada. onu hisirdatirkenki heyecani gormeye deger:) 

size Can'la iyi eglenceler!


Gunes

Begüm tekerlemelerden çok hoşlanıyordu, ben söylerken görsellikte katıyordum, hatta bir ara kayıt yaptım :) o anki hallerimizi, işim olduğunda çok işe yarıyor. Linkte yazmıştım.
http://www.gunescuneyt.com/?tag=7ay&;paged=3">
http://www.gunescuneyt.com/?tag=7ay&;paged=3

İyi eğlenceler.


denizinannesi

Merhaba Gunes,

yardimin icin tesekkurler. Tekerlemelere ben de sIklikla basvuruyorum. Mama yedirirken veya dikkat dagitmak icin ideal.
Verdigin linke girdim ama videolari bulamadim maalesef. Bu vesileyle blogunla tanismak da iyi oldu. 
Begum'e sevgilererimonat

sadeceanne;adım adım serisinden bahsetmissiniz benimde ilgimi çekti abanelik için sitelerini inceledim siz memnunmusunuz


sadeceanne

Erimonat, ben daha çok bana bir nirengi olsun diye aldım. Aslında zaten farkında olmadan yaptığımız şeyler var içinde. Ama bilince daha iyi geliyor insana.. Bu arada 9 aylıkken başlıyor program, her ay evimize geliyor düzenli. Ben bakıcı ablamıza da gösteriyorum, bayağı ilgileniyor Can..


julide

kızlar adım adım serisinden bahseder misiniz??? bizim de bakıcımızı biraz eğitmemiz gerekiyor da


Gunes

Merhaba, Adım adım serisine ben kızım 15,5 aylıkken 16 aylıktan abone oldum ama sonra iptal ettirdim, çünkü biz o kitaptakileri zaten yapmıştık kızımla.
Bence Abone olunacaksa da 1-2 ay büyükten başlanılabilir, tabi eklemek istiyorum daha önce yapabildiği aktiviteler ve çocuğunuzun yatkınlığı önemli.
Şunu da eklemeliyim hiç sorunsuz aboneliğiniz iptal edilebiliyor.

Sevgiler.
http://gunescuneyt.blogspot.com


Cevaplamak için Üye ol