Devlet okulunda okuyan ilkokul çağındaki çocuklarınızı ingilizce açısından destekliyor musunuz?

ebrub soruyor: 2

devlet okulunda okuyan ilkokul çağındaki çocuklarınızı ingilizce açısından destekliyor musunuz?

Takip ettiğiniz kaynak, web adresi vb. var mı?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Damla

Duolingo.com'dan 3. sınıf boyunca her gün düzenli ingilizce çalıştı oğlum. Bazen kendisi yapıyordu, bazen yanında oturup destekliyorduk. Ayrıca zaman zaman Lingualeo ve Busuu uygulamalarından da yararlandık. Biraz ilerletince grammer için bu kanaldaki videolardan yararlandık. https://www.youtube.com/user/MinooAngloLink

Okuma yazma bilen çocuğun avantajı planlı çalışarak öğrenebilme. Ama yine de dile maruz kalmasını sağlamazsanız pekişmiyor. Bunu sağlamak için düzenli olarak ingilizce çizgi film izlettik. İngilizce oyunlar oynamasını sağladık. Çizgi film olarak başlangıç için önerebileceklerim Pepa Pig, Ben&Holly (bu ikisinin yapımcısı aynı), biraz ilerledikçe Sponge Bob, Dora the Explorer ve ilgisini çeken neler varsa izletebilirsiniz. Eğer türkçe çizgi film ve uygulamalara da izin vermeme gibi bir kural koyup uygulayabilirseniz çok verimli olacaktır.


senayc

Tudem ve sınav kolejinin okula yardımcı kaynak kitapalrındaki soruları çözüyor. 4.sınıf oğlum. Okul kitapı çok yetersiz.

Ayrıca telefonda bazı uygulamalar var. Damla nın yazdığı uygulamaları ben de indirdim.  Duolingo, busuu, leolingo çok güzel uygulamalar  Bir de şu uygulamayı sevdi oğlum:

 https://www.voscreen.com/


Cevaplamak için Üye ol