diş buğdayı,diş partisi..

ediluj soruyor: 10

Oğlumuzun yeni dişi çıktı,aile dostlarımızla kutlama yapmak,güzel bir anı olsun istiyoruz,tam olarak neler yapılıyor bilmiyorum,sizin yaptıklarınız ve önerileriniz neler??

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ozdenin_oykusu

önerilerden ben de not alıp ilerde yararlanacağım inşallah.sen yazmışsın ya böyle jülidecim,inan ben bile heyecanlandım :))hadi hayırlısı bakalımmBalsuratim_Burak

bend yapmıştım oğluşuma diş buğdayı aile arasıda ..

yiyecek olarak bilindik , kısır, börek , kurabiye filan buğday ( aşurelik olanından ) kaynatmıştık. içine ceviz ve nar koymuştuk . ortaya toz şeker koymuştuk isteyen şekerle yesin diye ..

ben diş şeklinde şeker hamurlu kurabiye yapmıştım. bide bugsbunny şeklinde pastamız vardı. ( tavşan gibi sağlıklı dişleri olsun diye )


GulizYonca

bende yapmıştım, sadece kadınları çağırdım, bilumum borek - kek kurabiye vs yapıldı. diş bugdayı ile adım çöreğini aynı zamanda yapmıştık. bir kurabiyenin icine 10 kuruş para koymuştuk (kurabiyenin büyüklüğüne ve maddi durumuna göre çeyrek altın koyanlarda var :)) ), buğdayın içinede atmıştık para (buğday, ceviz, nar, pudra şekeri) kurabiyesinde ve bugdayında para çıkanlar oğluma extradan hediye almışlardı :))


_dimple_

yiyeceklere ek olarak,bir de şu adeti biliyorum; büyükçe bir tepsiye makas,kalem,iğne iplik,çekiç -tabii bunlar güncel şekilde değiştirilir artık- konulup bebeğin önüne bırakılıyor. bebek ilk önce hangisine elini atarsa o eşya ile ilgili bir mesleği olacağına inanılıyor. sevimli birşey:)
mesela şimdi mouse,kalem,yabancı dil sözlük,ilaç kutusu,steteskop vs vs konulabilir:)
kuzumismail

dennis'in diş buğday partisi .ben çok beğendim.linki aşağıda
http://www.nurturia.com.tr/bugulog/category/2/2/tecrubeler


ediluj

tesekkürler herkese cevapları için,ne güzel şeyler yazmışsınız..:))duru75

Bu linktede bizim diş buğdayı hikayemiz ve fotoğraflarımız var ;)

http://blog.anifotograflari.com/?p=1130


nihal58

http://poyrazligunler.blogspot.com/2010/05/dis-bugday-hazrlklar.html
bu da benim hazırlıklarım bir sonraki yazıda da partisi vardı güzel geçmişti :)Cevaplamak için Üye ol